Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mossam meg a fogát?

Hogy mossam meg a fogát?

Figyelt kérdés
6 foga van a kisfiamnak. Még nem is volt foga, amikor vettünk neki fogkefét. Imádott vele játszani. Amikor kibújt a foga, mindig rágcsálta a fogkefét fürdés közben és utána engedte hogy én is megmossam kicsit. Pár hete azonban összeszorítja a száját és nem engedi, sőt a fogkefét se akarja megfogni. Én már úgy látom, hogy az egyik felső fog lepedékes és sárgul, a férjem szerint képzelődöm. milyen trükköt vessek be? aggódom, mert nem szeretném, ha rosszak lennének a fogai.
2009. jún. 30. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én amikor fogat mosok leguggolok mellé és az övét számára elérhető helyre teszem. Általában megtalálja és elkezdi rágcsálni. Ha a kezébe adom nem kell neki.
2009. jún. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ez úgy működik, hogy én máskor mosom az ő fogát, ő meg máskor rágcsálja a fogkeféjét. Így nem kötődik össze a két élmény. A fogkefe rágcsálás megmarad valódi élménynek, s amikor a mami jön (reggel és este), az a muszály program. Általában ilyenkor szoktam "leltárba venni" a húsikákat (talpacska, combika, stb.), s mikor a szájához érünk, van a nyelvecske, s a fogacskák megszámlálása, amikor én trükkösen már mosom is neki, persze közben számolom is, s még "tudósítok" is az esetleges újabb fogacskák lehetséges kibújásáról. Nálunk ezt roppant élvezi!

Sikeres próbálgatást!

8 hós kisfiú mamija

2009. júl. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Utolsó válaszoló vagyok: a fogkeféjét este is és reggel is rágcsálja. Napközben is odaadom, de nem mindig kéri. Az a lényeg, hogy ő mossa a fogát, csak én még mellette, egy külön "program= játék" keretében meg is mosom... :))

Remélem, így érthetőbb, amit leírtam?!

2009. júl. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ, most jön az új foga és lehet hogy fáj az ínye. azért trükközök tovább :)
2009. júl. 1. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!