Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Paradicsomot, cukkinit stb....

Paradicsomot, cukkinit stb. "kimagoztok", mielőtt a babának adjátok? Meggy, cseresznye "héjazás"?

Figyelt kérdés

9 hónapos a baba. Tegnap adtam neki meggyet héjastól turmixolva - semmi baja nem lett.

Ma csinálok neki paradicsomot. Eddig magoztam - a cukkinit is.


2012. jún. 1. 11:45
 1/7 anonim ***** válasza:

paradicsomot úgy adom hogy filézőkéssel kivágom a héjából a husit mint a halat és a halbőrt filéznél.

vagy forró vízbe dobod és lehúzkodod akkor egy az egyben vághatod.

a cseresznyét én se héjaznám a meggyet se héjaztam mirelit volt.

a cukkiniből salátacukkinit vettem minimális magokkal .

2012. jún. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 13 hós de még mindig lehúzom neki a paradicsom héját , a magját viszont már megkapja de korábban én is kimagoztam neki. Cukkinit még nem kapott, ma vagy holnap kap először de meghámozva és kimagozva. Cseresznyét nem héjazom le neki bár neki már nem kell turmixolni.
2012. jún. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Most off leszek! Bocsika!

Tudja valaki hogy egyáltalán lehet valami baja attól a babának, ha a héjastól adjuk neki a dolgokat(paradicsom, meggy, cseresznye, borsó, stb.),de összeturmixolva. Nálunk most a borsó kóstoltatás jön, már előre félek, hogy mi lesz mire kinyomkodom a belsejét az apró borsószemeknek, tuti sokáig fog tartani :)

Mégegyszer bocsi az offért :)

2012. jún. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krisztivan ***** válasza:
48%
Én csak a borsót passzíroztam neki.Minden mást evett ahogy volt.Sose volt hasfájós ezért én "bátor"voltam.A borsót kb.10 hós korában kapta már héjjastúl,a mai napig nagy kedvenc:-))
2012. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A paradicsomnak vastag a héja, nem tudod tökéletesen turmixolni, így van ez a borsóval is: kis héjdarabkák maradnak, ami egy felnőttnek is kellemetlen lehet, egy kisbabának meg könnyen megakad a torkán. A paradicsommal még azért jó óvatosnak lenni, mert allergizálhat. A cukkini, ha nem túl nagy és kemény, fzve könnyen pürésíthető maggal együtt (vékony, zsenge magokkal). A meggynek és a cseresznyének elég vékony a héja, ember legyen a talpán aki meghámozza, én nem tettem soa. Be vele a turmixba, szépen feldarabolódik.
2012. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A paradicsomot mar nem emlekeszem meddig hejtalanitottam meg magtalanitottam de a fiatal cukkinit mar 7 honapos kora ota maggal egyutt turmixoltam. Nagyon puha volt a magja szinte szetfott. A meggynek sosem huztam le a hejat hanem jol osszeturmixoltam es emmi gond nem volt.
2012. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat, mindegyik hasznos volt!

Végül a paradicsomot - persze héj nélkül - megfőve átpasszíroztam, s úgy tettem a főtt krumplihoz. Pici bazsalikom és só, majd csirke és befalta:)

2012. jún. 1. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!