Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székrekedéses babának paradics...

Székrekedéses babának paradicsomot? Vagy más ötlet?

Figyelt kérdés

2 hónapos kislányunk hajlamos a székrekedésre. Eddig a védőnő tanácsára azt csináltuk, hogy ha 3 napig nem kakilt, meghőmérőztem, és ha még ez sem segített, glicerinkúpot adtam neki. (Ez elég gyakran előfordult.) De hogy nehogy hozzászokjon a kúphoz, a gyerekorvos azt javasolta, hogy adjunk neki paradicsomot. A kérdéseim: mennyit adjak neki, milyen gyakran, és van-e valami kockázata a paradicsomnak? (allergia, ilyesmi előfordulhat-e)

A másik kérdésem: van-e esetleg valakinek hasonló tapasztalata, és valami tippje, hogy hogyan lehet még segíteni a rendszeresen székrekedéses babán?

Azt még hozzá kell tennem, hogy odafigyelek arra, hogy ne egyek semmi olyat, ami székrekedést okozhat, sőt, sok aszalt szilvát és narancsot eszem. De ha az étrendemhez van valami ötletetek, az is jöhet.


2012. márc. 31. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is volt ilyen problémája,ő sem bírt kakilni és állandóan fájt a hasa,nekem a gyerekorvos kamilla teát javasolt cukorral,második teás nap után már sikerült kakilnia és utána már nem is volt problémánk.Most a kisfiamnál is ugyanezt csinálom,ő még csak 5 hetes,3 óránként eszik tápot,evés után két órával kap 20-30g teát és ez így teljesen rendben tartja a székletét.
2012. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem adnék paradicsomot 2 hónaposnak, akkor se, ha az orvos a feje tetejére áll.

Inkább akkor adnék neki langyos cukros kamillateát, vagy laevolac szirupot, vagy szoptatás mellett vizet.


Az én babám akkor lett szorulásos, ha én csokit ettem.

2012. márc. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Paradicsomot?? Na ezt még nem hallottam. Brr.

Ha anyatejes, akkor nem kéne adni semmit. Ha 3 naponta kakil, az teljesen normális, sőt ha 5-6 naponta kakil, az is rendben van.

Kivéve, ha úgy látod, hogy fáj a hasa,és szenved emiatt, de ezt nem írtad, csak hogy három naponta kakil.


A paradicsom allergén lehet, 8 hónapos kor előtt nem is szabad adni. Nem értem az orvost, komolyan...

2012. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ezt tényleg orvos mondta? a paradicsom savas, egy életre kicsinálja a gyomrát!

akkor már inkább baracklé, de én azt se adnám, kicsi még ehhez.


ha anyatejes akkor 10 napig normális.

ha tápszeres akkor egy laevolac szirup kúra megoldja. azt hossz távon is ahatod, nem szokhat hozzá!

2012. márc. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ha valaki, akkor én sokat küzdöttem a székrekedéses babámmal.

Bár nálunk a hozzátáplálással kezdődött és inkább lelki okai voltak. Megváltozott a széklet állaga és az furcsa volt neki, nem akarta kinyomni. Visszatartotta.


Én próbáltam a szilvát és minden egyebet, de ezek most neked nem segítenek.


Többen írták a kamillát, ilyen idős babának az a legjobb.

Nem kell sötétnek lennie és víz helyett is kamilla 1 napig. Meg kell, hogy hozza az eredményt. Lehet cukrozni is, akkor hamarabb hat.


De anyatejes babánál, és ilyen kicsi csecsemőnél, ha 3-4-5 napig nincs széklet az nem baj!

Vannak anyatejes babák, akiknél 10 napig nincs széklet.


A lényeg nem a gyakoriság, hanem az állag és az, hogy a baba szenved -e?

Ha kemény és szenved, akkor beszélhetünk ebben a korban székrekedésről.


Szerintem ne aggódj!

Laveolac adható, de mértékkel

Paradicsomot én sem adnék

de adhatsz alma levet is, az is hashajtó hatású


Lényeg a mérték, mert ő még tényleg nagyon mini


És ha nem szenved, akkor gondolj arra, ami nem jön ki, az beépül :)


Nyugalom!

2012. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Útólsóval maximálisan egyet értek, kivéve azzal, hogy az almalé szerintem fog, úgyhogy én azt nem adnék.
2012. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2012. márc. 31. 15:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Paradicsomot???

2 hónaposnak??? Ááá... Nem adnék pici babának paradicsomot, sok folyadék, segít.

2012. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A paradicsom szerintem még a popsiját is kicsípné. Az én lányom 2 éves, de még mindig nem bírja.


Mi doki tanácsára 3 hónaposan az őszilevet (bébiital) kezdtük el. Próbáltunk előtte mindent. Laevolac, cukros kamilla, hőmérőzés... semmi nem segített. Ha már nagyon szenvedett, kúpot kapott.

Az őszitől javult a dolog, de nem mondom, hogy teljesen megoldódott a probléma.

Mindenesetre paradicsomot semmiképp nem adnék. De az őszivel is várnék még 1 hónapot. A kamillát próbáljátok meg, nálatok hátha segít.

De ha nem szenved, akkor én nem is csinálnék semmit. Tényleg nem baj, ha napokig nincs kaka. Ha meg látod, hogy nagyon kínlódik, akkor megpróbálod azokat, amiket ajánlottak. Ha egyik sem jó, akkor marad a kúp. (szerintem nem szokik hozzá)

2012. márc. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

banán, csoki megfogja a hasat

aszaltszilva segít

az almából pedig két féle van, az egyik fog, a másik segít, úgyhogy az kilőve

2012. máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!