Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappali alvásra próbálom...

Nappali alvásra próbálom szoktatni a 3,5 hós lányomat. Szerintetek jól csinálom? Szívesen várok még tanácsokat!

Figyelt kérdés
Kislányom 1,5 hetes kora óta nagyon rosszul alszik nappal. Ezt most úgy kell érteni hogy szinte semmit. A babakocsiban elszenderedik, de az sem az igazi. Emiatt délutánra már rendkívül nyűgös. Most azt találtam ki, hogy ha felkel reggel játszunk néhány órát majd ha látom hogy elfárad megszopiztatom besötétítem a szobáját berakom a hálózsákba (mint este) és kijövök. 10 perc sírdogálás után most elaludt. Úgy gondolom világosban nem tud aludni, szerintetek baj ha besötétítek neki? Este mindig azonnal elalszik ha lerakom. Emiatt gondoltam, hogy talán hasonló körülményeket kellene neki csinálni nappal is az alvásához...
2012. jún. 1. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2,5hó és nappal szinte semmit nem aludt.Én hasra rakom mert csak úgy szeret aludni, és eltakarom a szemecskéjét egy textil pelussal. Csak így tud nappal elaludni:) Este 8.kor fektetem, és besötétítek. Egyből elalszik úgy, reggel 7 körül kel. Délelőtt 2,5 alszik, délután meg összevissza. Nem egy nagy alvó, de így legalább alszik valamennyit. Jah, és nappal csak babkocsiban tud aludni. Nappal nem mertem elsötétíteni, mert féltem, hogy azt hiszi este van és megkavarja.
2012. jún. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

van napirendje?

a fiamnal nagyon keson talaltuk meg a "napirendet", szerintem ezert volt rossz alvo, a lanyomnal figyeltem ra, es semmi baj nincs.

aprosag is fontos lehet, pl nalunk ebredes utan (fel hetkor) kiveszem a kisagybol, es csak este rakom be, szerintem tudja, hogyha kiságy, akkor alvás.

amikor nyoszorog, a fiamat felkapkodtam,hogy jaj valami baj van, a lanyomat csak akkor veszem fel, ha sír..merthogy a babak ilyen nyoszorgessel altatjak magukat..hasznalhat, ha picit melegebb van, nalunk sosincs "tuloltoztetve" a baba, viszont alvoidoben mindig kap +1 reteget..szoktam neki enekelni, a kis kece lanyomra mindig lecsukodik a szeme :)

szerintem igazabol nincs "recept", figyelni kell a babat..a dokik nem szeretik,de a fiam pl csak kezben aludt el, ringatva..

2012. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mókica84 ***** válasza:

szia!

az én kislányom 3hónapos és én is besötétítek neki a nappali alváshoz( nem teljesen csak félhomályt csinálok neki)és vagy egy zeneszám amit mindig lejátszok neki párszor alvás előtt.

valamint elmondom neki ha fel kell akkor itt leszek vele.sajnos hasfájós is így amikor alvás közben esetleg felsír akkor csak megvigasztalom/segítek neki pukizni de nem veszem fel és utána megpróbálom vissza altatni.

mostanában napközben 45percet vagy 1-2órát alszik csak,de nálunk is van napirend.

sok sikert az altatáshoz és jó babázást!

2012. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!