Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mikor kezditek el...

Hogyan és mikor kezditek el mosakodáshoz, kézmosáshoz szoktatni a babátokat? Az enyém 11 hónapos, és tegnap gondolkodtam azon, hogy lassan el kellene kezdeni neki mutogatni a "menetet". Vagy még korai?

Figyelt kérdés
2012. máj. 10. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Amíg csak babakocsis volt, és hazaértünk, csak akkor mostam meg a kezét, ha valaki hozzányúlt vagy ő kinyúlkált a kocsiból. Kaja előtt mindig, hisz négykézláb közlekedett a lakásban. Kaja után is, mert kézzel evett.


Most már járunk a játszótérre, egyértelmű, hogy hazaérvén lemossuk az út porát meg a három kiló homokot, amit hazahord.

Kaja előtt és kaja után szintén kézmosás.


Nem kell ezt túlmisztifikálni, mosd meg a kezét és kész. Nem korai, már eddig is kellett volna mosni a kezét, gondolom fogdossa a földet, a játékokat, stb.

2012. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elkezdheted. Pl vmi koszolás után (játszótér...) érdemes azért kezet mosni. Én eleinte a fürdőkádnál mostam neki, mert azt érte fel :)
2012. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
az enyem most lesz 11 honapos, de mar a kezmosast mutattam neki. nagyon elvezi. meg akarja fogni az aramlo vizet, de hat ugye nem sikerul. persze szappan , meg minden nelkul.csupan csak vizzel. a mosakodast meg nem. de a fogmosast velem egyutt csinalja. adtam neki egy puha fogkefet, es o ragcsalja, mikor en fogat mosok.ezt is fogkrem nelkul. de vettem mar neki nenedent baba fogkremet a gyogyszertarba .ujjra huzhatos fogkefevel aruljak,es nagyon szereti. csak az inyet is szoktam,ha erzem h jon a foga.:)
2012. máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Hehe, nálunk már megy rendesen a fogmosás, lassan 9 hónapos, és már jóideje sikálom. Van mit, mert 8 foga volt 8 hónaposan :D
2012. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jajj...nem jól írtam ezekszerint ki a kérdést. Persze, hogy mostam már meg a kezét a 11 hónap alatt :-D

Én az ÖNÁLLÓ kézmosásra gondoltam, tehát amikor elkezded tanítgatni hogyan kell.

Bocs, hogy hülyén írtam :-))

2012. máj. 10. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!