Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szabályok szerint merről...

A szabályok szerint merről kella gyerekülést az autóba tenni?

Figyelt kérdés
Van egy-két "okos"ismerősöm,jól lehurrogtak hogy a gyerekülést csak és kizárólag balról szabad tenni!

2012. jún. 3. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
A legbiztonságosabb hely az anyósülés mögötti, és szerintem ez nem csak menet közben, hanem parkolásnál is jobb, hiszen akkor nem az úttest felől kell ki- be tenni a babát.
2012. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Tökmindegy, a KRESZ nem rendelkezik erről! Bármelyik ülésre be szabad tenni amire megfelelően lehet rögzíteni!


Bocs, egy megkötés azért van: Az első ülésre (max. 3 éves korig) csak menetiránynak háttal szabad beszerelni, kikapcsolt légzsák mellett!

2012. jún. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Hogyhogy balról? Nincs ilyen szabály.

Mindenesetre a vezetőülés mögött a legbiztonságosabb, mivel a sofőr automatikusan a saját oldalát védi egy ütközésnél. Az anyósülés pedig a legveszélyesebb hely az autóban (itt most igazából a menetiránynak háttal beköthető gyerekülésekre és bébihordóra célzok, sokan maguk mellé rakják a gyereket - én nagyon nem értek ezzel egyet).

2012. jún. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Az első gyereket mi is mindig balról kötöttük be, de most kettő van, és a kicsi ül balról. Nincs erről semmiféle szabályozás. Szerintem nincs olyan hogy a legbiztonságosabb hely az autóban, mert attól függ minden, hogy éppen merről ütköznek az autóba. Volt egy ismerősöm, ő bal oldalon hátul ült, és egy kereszteződésben nem adott nekik elsőbbséget egy motoros, és pont az autó hátsó ajtaját kapta el, mindketten meghaltak.
2012. jún. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ,én is így tudtam....csak az ismerősöm szerint én tudom rosszul.:)
2012. jún. 3. 22:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Nincs szabály. Ismerősödnek mond már meg, ha 2 vagy 3 gyerek van akkor mit csinál? Bírom az ilyen okos embereket. Kisfiam míg a 0-18-as ülésben volt addig középen volt. Utána apa mögött. Egyszerűen azért, mert így könnyedén hátranyúlok hozzá, nem kell kitekerednem (ha ugye mögöttem lenne).
2012. jún. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Bocs, egy megkötés azért van: Az első ülésre (max. 3 éves korig) csak menetiránynak háttal szabad beszerelni, kikapcsolt légzsák mellett!"


Az a hordozó.

A gyerekülést bárhova be lehet kötni , de csak hátra, értelemszerűen menetiránynak.

2012. jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A legbiztonságosabb középen, mert az oldalról érkező ütés kevésbé ér el hozzá. A következő a vezető mögött, mert ahogy írták ösztönösen a saját oldalát védi a sofőr, majd az anyós ülés mögött és a legveszélyesebb az anyósülés! Szabály nincs.
2012. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem értem mitől biztonságosabb középen.onnan meg előre fejelhet a gyere neki a szélvédőnek ha nem oldalról van a baj....
2012. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én se értem amúgy mitől jobb középen, ott még az ülés se fogja meg, ha baj van (nehogy!) akkor egyenesen kifelé....Plusz megvan az a veszély, h a vezető hátra-hátranéz, mert belelóg a perifériába még a gyerekülés.

Nálunk a vezetőülés mögé tettük, én meg a gyerkőc mellé ültem.

2012. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!