Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ápoljátok a babátok bőrét?

Hogyan ápoljátok a babátok bőrét?

Figyelt kérdés

Használtok olajat, vagy hintőport? Testápolót ha használtok akkor melyíket?

Az olajozás nem egy elavult dolog? Egyáltalán mire jó? Úgy tudtam régen a hajlatok tisztogatására használták, ezzel lazították a koszt. Ezután jött a fürdés. Persze ez elég buta dolog, mert egy baba annyira nem koszos a hajlatokban sem, hogy lazítani kelljen a koszt. Most fürdés után van az olajozás? Nem túl tömény a bőrnek?


2009. júl. 1. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
4 hónapos kislányom van. Nem olajozok, mert ekcémás, és az rosszabb a bőrének. Tiszta vízben fürdik, esetleg a gyógyszertári mosdókrémet használom. Utána bekenem: fenekére: Sudocream, ekcémás foltokra most exxema Repair (ma vettem, még nem tudom milyen, de nem akaron szteroiddal kenni, csak, ha nagyon szükséges), majd a többi részét Sanatopiccal (gyógyszertári krém, nagyon száraz bőrre). Haját 2-3 naponként Babés koszmó elleni samponnal mosom, és most vettem szintén Babé gyermeknaptejet. Hát, egyik sem olcsó, de olyan pocsék a bőre, hogy ezen nem spórolhatok. Meg nem is akarok.. :)
2009. júl. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Addig olajoztam míg el nem fogyott a gyógyszertári olaj, azzal kentem a hóna alatt, a könyök csukló térd boka hajlatoknál nyaka altatt, füle mögött fürdés előtt, ill. ahol száraz volt, és a fejét.

Most már 4 hós, Gabival fürdetünk, utánna gabi vagy nívea testápolóval átkenem, hóna alatt nyakánál körbe hintőporozom s kész is, semmi baja a bőrének.

Azért még utánna is jó ha van otthon babaolaj, az nekünk nívea, mert a füle mögött összegyűlik a kosz ill. a bukás oda folyik, s néza fülpucolóra teszek olajat fürdés előtt ott bekenem az fellazítja a koszt, s fürdésnél lejön.

2009. júl. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én baba fürdetőt használok,nekem bevált.2hós koráig használtuk a gyógyszertári fürdetőt.
2009. júl. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fürdés előtt a koszmó miatt leolajozom a buksiját, és babé koszmó elleni samponnal mosok neki hajat. Fürdés után a nyakát lehintőporozom vékonyan, mert különben bepállik.:( Majd bekenem babé omega testápolóval tetőtől-talpig, mert nagyon száraz a kis bőre.

7 hetes baba anyukája

2009. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 2. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!