Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ettől lehet később O lába a...

Ettől lehet később O lába a babámnak?

Figyelt kérdés
8 hónapos, 74cm magas, majdnem 9 kiló, 2 hete már felállt magától, s azóta is szinte állni akar. Ahova tud, felkapaszkodik, rátámaszkodik vagy könyököl, de mivel vissza még nem tud jönni, leülni, letérdelni stb, tartja és tartja magát és néha már remeg a lába is.. Sokáig nem is engedem, illetve segítek neki leülni, de utána újra felpattan és kezdi elölről.. Én attól félek, hogy mivel láthatóan még nem erős a lába, később O lábú lesz, illetve olyanná alakul majd. Mit csináljak? Van valakinek ebben tapasztalata? Köszönöm! :)
2012. jún. 4. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

fiam 7 hónaposan állt fel, neki elgörbült a kis lába :(

dupla adag d-vitamint kapott vagy fél évig és nagyon jó cipőt kellett rá adni. persze meg volt adva mindig, hogy milyet, mikor mit fogjon a cipő.

sűrűn járunk ortopédiára, de mostanra minden rendben, 2,5 éves :) már papucsot is néha felvehet :)

2012. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ajjaj... ez nem hangzik túl jól :((

akkor "erőltessem", hogy ne álljon még fel??

2012. jún. 4. 22:52
 3/4 anonim ***** válasza:
inkább vedd rá, hogy másszon
2012. jún. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Szerintem ez abszolút egyénfüggő.Kisfiam is 7 hósan állt fel, 10 hós múlt amikor elindult.Tartottam attól, hogy o lába lesz, és igen, egy darabig o lábuk is van, ami természetes.Nem feltétlen lesz görbe lábú a gyermek.

Ha nem lenne elég erős hozzá a kis lába, akkor még nem állt volna fel.Erőltetni semmit sem lehet, ha felállt felállt, inenntől kezdve gyakorolja.

2012. jún. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!