Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg babámnak,...

Hogyan tanítsam meg babámnak, hogy ne essen le az ágyról? Akié egyszer már leesett, az a baba később óvatosabb volt?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát....elvileg ösztönösen óvatosabbnak kéne lennie, de tapasztalataim szerint ahhoz sokszor kell leesnie és beütnie magát :( Nálunk elég gyakran előfordul, ráadásul már a pelenkázóról is ugrott egy fejest, de nem nagyon vettem észre hogy óvatosabb lenne :(
2010. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már fel tud állni, tanítsd meg neki, hogy a lábával induljon neki a "mélynek".

Nálunk ez volt az első, amit megtanítottam, mikor már állt, ugyanis háromszor egymás után indult el fejjel le az ágyról (mindig volt ott valaki, mégis megtörtént a baj), és koppant a padlón a kis feje, hát eldöntöttem, hogy ha már állni tud, akkor lemászni is tudnia kell az ágyról.


Azóta úgy jön le, hogy először a lábait lógatja le, és minden rendben.

2010. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
értem, akkor ez még odébb van. Addig sáncot építek körbe, párnákból, hogy ne tudjon legurulni. Bár már így sem merem ott egyedül hagyni, ha nem vagyok ott.
2010. máj. 20. 11:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad sehol egyedül hagyni, ha már forgolódik onnantól kezdve. Én vagy a kiságyába teszem játszani, vagy a játszószőnyegére, de még nem mászik, csak forgolódik. Most már a pelenkázó és a nagy ágy is veszélyes lehet. Inkább a földre terítek nagy plédet és én is oda fekszem, ülök mellé beszélgetni, játszani.
2010. máj. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem még jóval később alakul ki a félelem érzetük, kicsik még hogy fel tudják mérni, hogy mi az ami veszélyes. Sokszor még a kamaszok sem tudják.
2010. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ezerszer mutattam meg, hogy nem fejjel kell lemenni az ágyról. 1 hónap volt kb és megtanulta ekkor volt 11 hónapos.
2010. máj. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 14 hónapos ,már nagyon szépen le tud tolatni az ágyról,de a játék hevében van amikor simán lelépne róla.
2010. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszer hajolt túlságosan előre a leejtett nyuszija után. Naná, hogy leesett :(

Azóta már ügyesen fordul és a lábait lelógatva mászik le. 1! alkalom után már tudta.


11 hónapos

2010. máj. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!