Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biciklire milyen gyerekülésed...

Biciklire milyen gyerekülésed van?

Figyelt kérdés

Előre szerelhető, vagy hátra? Mik a tapasztalatok az első üléssel?

Mi azt vettünk, mert a fiam nagyon szeret nézelődni, és tartottam attól, hogy ha hátra ül és mindig kitekinget mögülem, akkor majd nagyon inog a bicikli. Így sem vagyok túl nagy erőben, hát még ha a gyerek rángatja hátul a bicajt, félő, hogy elránt. Viszont így meg attól félek, hogy nehogy valami a szájába repüljön. Egyébként nagyon élvezi az elöl utazást, mindent lát, és főleg én is őt, tudom irányítani, hogy mit csinálhat és mit nem. Összességében nagyon örülök, hogy ezt választottam egyelőre, viszont várnám a tapasztalataitokat, hogy ti miért azt választottátok, amit!?

Köszönöm előre is!


2012. jún. 5. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Hátsó van..

őszintén szólva én azért választottam azt,hogy a menetszél ne őt érje közvetlenül....

bevált ,nem ficereg,nem ugrál...

2012. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, a másik a menetszél, ami sokszor zavar engem is. Bár nem ülök vele bicajra szeles időben, így az nem annyira veszélyes, de gondolom egyébként sem lenne semmi baja sem, ha az időjárási viszonyoknak megfelelően van öltöztetve. (tehát pl. sapi a fejre olyan időben, mint ami ma is van)
2012. jún. 5. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk hátra szerelhető van. Nagyon ritkán szokott csak mögülem kitekintgetni, akkor van hogy kicsit rángatja a biciklit, de szerencsére ha rászólok, abbahagyja, így nem félek, hogy elesünk.

Viszont én azért nem akartam előre szerelhetőt, mert akkor tök nagy súly lett volna elől és mivel elől irányítóm a biciklit, tehát tekerem a kormányt és féltem attól, hogy az itt lévő nagy súly (fiam közel 13 kg) miatt fogunk pont elesni. Ha bevásárolok a boltba és beleteszem előre a kosárba a cuccokat, főleg ha ásványvizeket is veszek, már akkor nagyon kell figyelnem.

Úgyhogy én meg vagyok elégedve a hátraszerelhető ülésünkkel. Amúgy így is tud nézelődni a fiam, nagyon jól el szokott lenni, folyton dumál közbe, kérdezgeti, hogy mi ez, mi ez?:)

2012. jún. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem van mindkettő.

Hátsón a fiam hamar nyöszörgött, sirdogált. Szerintem azért, mert nem tudott úgy előre kapaszkodni, ez zavarta, hogy oldalt tudta fogni az ülést. A másik, babakocsiban sem tűrte, ha nem nézhetett előre felé, ezért szerintem ez is zavarja, hogy ott hátul van.

Az elsőn nagyon szeret ülni, ha sokat megyünk, akkor is elvan. Én is jobban szeretem, furcsa, mert én azzal érzem stabilabbnak a bringát, pedig állítólag hátsóval kéne...

Előre nálunk úgy van (külföld), hogy 15 kilóig lehet ültetni.

Van előre szélvédőnk, úgyhogy sem a bogarak, sem a menetszél nem zavarja. Ilyen:

[link]


Ez engem sem zavar a kilátásban, jó szívvel tudom ajánlani. :)

2012. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De jópofa ez a szélvédő! Köszi az ötletet. A mi ülésünk is 15 kilóig jó, nem is hiszem, hogy utána már túl kényelmes lenne elöl vinni. Nekem az első pár alkalommal volt furcsa, hogy kicsit mozgott a kormány, de most már teljesen stabilan tudom tartani, ő sem piszkálja, a megállást és leszállást is megszoktam, szóval nekem sincs vele problémám. Van egyébként hátsó ülésünk is, azt egy másik bicajra fogjuk szerelni, de egyelőre még ezt az elsőt akarjuk használni. Csak kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!
2012. jún. 5. 12:35
 6/6 Disi ***** válasza:

Én is hátulra szerelhetőt vettem. Mondjuk még csak 11 hós a babám, így oldalra nézeget, nem zavarja hogy mögöttem van, sőt dumálni is szokott. Mi is a menetszél és az eső miatt választottuk ezt, nagyobb a háttámla és ezt biztonságosabbnak tartottam (múltkor pont elkapott minket az eső, fogtam belőle valamennyit). A másik amire nem gondoltam akkor még, hogy ha nagyon fáradt elalszik benne. Csak annyit szoktam érezni hogy valami nyomja a derekamat :))))

Viszont ez a szélvédő nagyon tuti! Láttam ilyet élőben és nagyon tetszett.

2012. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!