Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos a kisfiam. Anyósom...

5 hónapos a kisfiam. Anyósom irányítani akarja a nevelését Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Egy utcányira lakunk a párom szüleitől.

Amióta megszületett a kisfiúnk, azóta állandóan nálunk van az édesanyja. Próbál miket irányítani. Ő azt mondja csak tanácsot ad (Parancsolgat és utasít)

Persze, amilyen hangnemben mondja az már önmagában is bántó. (Ez az alaphang velünk szemben)

Etesd meg, itasd meg, most tedd tisztába, most azonnal fürdesd meg. Persze én nem jól fürdetem. Ők annak idején szappannal megdörzsölték a bőrét, én ilyet sosem tennék. Ráadásul, még ekcémás is a kicsi.

Ha nem úgy teszek valamit, ahogy ő mondja, szó szerint sértődés, veszekedés van belőle.

Én tudom, mikor éhes, szomjas,mikor kell tisztába tenni hiszen én vagyok az anyukája.

Mindenkinél jobban szeretem.

5 hetesen,nagyon sűrgősen meg kellett műteni. Hogy ez, hogy érintett minket lelkileg nem is érdekelte, itt is megkaptuk:”mert ti direkt megműtettétek.”

Persze az is bántja, hogy napi 1órát internetezem.(ilyenkor alszik a kicsi)

Tényleg, rendesen ellátom a háztartást:takarítok, főzök,mosok, rendezem a kertet, nekem is kell valami kikapcsolódás, hiszen én is csak ember vagyok.

Arról nem beszélve, hogy mi visszük mindenhová, szinte csak ránk számíthat.

2 házzal arrébb lakik a párom öccse és élettársa. Ők alig foglalkoznak vele.

Első házasságukból összese van 5 gyerek. A Kriszti gyermekei még csak nem is köszönnek neki, a sógorom gyermekeit nem is szereti, különösen a kislányt.

Nem értem, mért kell utálni egy gyermeket, aki rajongásig szereti az apukáját.(2 hetente látják egyszer)

Persze, ezeket a problémákat csak nekeünk ecseteli, nekik el sem meri mondani, mert fél, hogy a kisebbik fia megharagszik rá. Nekik össze-vissza vásárolgat, a legkisebb unokájától, pedig még egy 2000Ft-s nadrágot is sajnál. Tudom, hogy a szeretet nem mérhető pénzben, de miben vagyunk mi mások? Mitől jobbak ők? A mi életüket mért akarja irányítani? Tőlük mért fél, ott semmibe sem mer beleszólni, oda még ahhoz is engedély kér, hogy átmehessen. Nem tudom, hogyan oldhatnám meg normálisan ezt a helyzetet? Félek, komoly veszekedés nélkül nem fog menni.


2009. júl. 2. 11:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt meg kell oldani mielőbb, mert később csak rosszabb lesz! Egyszerűbb ha kerek perec megmondod neki, hogy mi van, hanyagoljon kicsit, a te gyerkőcöd és kész! Tutira be fog sértődni, lehet, hogy nem megy egy-két hétig, de majd megbékél. Az én anyósom is hasonló, de én megmondtam a férjemnek, hogy fékezze be a drága mamát mert baj lesz! Neki a feles tej a mániája, szerinte a 7hós fiamnak azt kéne adni mert abban sok a vitamin....

Szóval bátran állj ki magadért és a gyerekért, mert ez így csak rosszabb lesz. Egyszerűen ne hagyd magad. Vita lesz meg minden, de túl fogod élni és utána nyugtod lesz.

2009. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig állj a sarkadra és állítsd le. A ti életeteket ne írányítsa. Én biztos megmondanám a véleményemet, ha pedig megsértődik nem is érdekelne. Bocsi, de én ezt nem tűrném el, és nem is tűröm el senkitől.
2009. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mért kötelező beengedni anyósodat a házba ha nem akarod? Nem muszáj őt elviselni. Ha legközelebb meglátogat mond meg neki, hogy csak akkor mehet be hozzátok ha abba hagyja a parancsolgatást és normális nagymamaként viselkedik. Mond meg neki, hogy te nagyon is jól tudod, hogy a gyerekednek mire van szüksége, nem szorulsz a tanácsaira, ha a jövőben ez mégis előfordul akkor szólni fogsz neki. Szerintem a mama azt hiszi, hogy ő nélkülözhetetlen tőletek a családi életből, de nem tudom miből gondolja ezt... A lényeg, hogy határozott legyél, ha nem muszáj nem kell megbántani, de ha másképp nem érti meg akkor szólj oda durvábban hátha abból ért. Én biztos nem fogom megengedni, hogy anyósom így ránk telepedjen ha meglesz a pici. Állj a sarkadra és tudasd vele, ez a te gyereked, ez a te családod, ne akarjon ő is fontoskodni. Mennyen haza és ott tevékenykedjen vagy mennyen át a többi unokához, hátha ott nagyobb szükség van rá.
2009. júl. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot tehetsz.

1. Megmondod tisztelettel, hogy ebben a házban te vagy az asszony, aki a rendet mondja. Köszönöd anyósodnak fiát, aki immár a férjed. Szívesen látod vendégségbe.

2. Elfogadod, hogy anyósod ilyen. Te nem fogod megváltoztatni őt. Csak magadon tudsz segíteni, mégpedig azzal, hogy fejben tartod. Amit anyósod művel, az nem miattad, vagy a baba, vagy a családotok miatt van, hanem anyósotok miatt. Az ő életében történtek olyan dolgok, ami miatt most így viselkedik. Beszélgess vele, kérdezd meg, milyen volt fiatalon az élete, hogyan ment férjhez, hogyan jöttek a gyerekek, hogyan éltek, mikor ment dolgozni, hol voltak a gyerekek, stb., stb., stb. Ebből megértheted őt is, ő is csak egy szerencsétlen ember, aki nem fér a bőrébe és ezt csak úgy tudja túlélni, ha másokat szekál.


(És van egy tök jó könyv, a szerzőjére nem emlékszem, de a címe: A mérgező szülők. Sokat megértesz anyósodból, ha elolvasod. Meg Hellingerezni is elmehetsz (bár azt inkább az anyósodnak kellene :), ez utóbbiban tudok segíteni.)


Kitartás!

2009. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én egy nagyon udvarias ember vagyok és kompromisszumot keresem minden helyzetben, de hidd el, itt csak az a megoldás, ha leülsz vele és udvariasan elküldöd a francba.


Anyuka, mi kis család lettünk, nagyon sokat segített nekem eddig, de mostmár szeretném a babát magam nevelni. Több egyedüllétre vágyunk, nagyon szívesen látjuk ezentúl is látogatóba, de engem zavar az, hogy nem érvényesíthetem azokat a dolgokat, amiket én elképzeltem. Szeretnék egyedül megbírkózni a feladattal, hiszen ez a gyereknevelés lényege, hogy az ember egyedül jöjjön rá és alakítsa ki, hogyan szeretné felnevelni a picit. Stb

2009. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Legutóbb amikor kiálltam magamért, mert rossz anyának titulált, nekem akart jönni. Szóval elég komoly a helyzet.
2009. júl. 2. 12:01
 7/19 anonim ***** válasza:

Úr Isten!

Pont tegnap gondolkoztam, hogy kiírom kérdésnek ezeket a dolgokat anyóssal kapcsolatban! Megelőztél...

Ha nem baj, én is kiönteném a szívem, bár megoldást nem tudok!

Mi már ott tartunk, hogy nem beszélünk! Szörnyű!

Fiatal, de nagyon gyepes felfogású, minden rossza amit a gyerekkel csinálok, szerinte! Nem vagyok egy lázadó típus, inkább legtöbbször ráhagyom. Nekem a szüleim nem élnek, most 6.5 hónapos a kisfiam. Neki első unoka, de azt hiszi övé a gyermek. Szerinte már 3 hónaposan nyers tojás sárgáját kellett volna csurgatni a tehén tejbe, mert ekkor már ő is adta a fiának! Jelzem, hogy amikor 10 éves lehetett a párom, akkor hasi UH-ra jártak, mert "epés" volt. Ma is sokszor fáj a hasa étkezés után. Vajon mitől? És neki nem függ össze a két dolog. 4 hónapos koráig tudtam szoptatni a kisfiam, szépen fejlődött, de mindig az volt a vége, hogy nem jó neki a tejem, kezdjem már el etetni, meg hogy milyen nevetsége amit mi művelünk a gyerekkel. Sokat sírtam emiatt! Nem bírom elviselni a személyét! Már most is tiszta ideg vagyok...

Szépen eszik a kicsim már most szinte mindent, de kap tápszert reggel-este. Szinte mindennek "lehord", hogy miért adok neki ilyen mű kaját. Többnyire főzök, de szoktam üvegeset is adni neki.

Most ott tartunk, hogy nem beszélünk, 10 km-re lakunk egymástól, és szerintem mostmár hétvégente nem fogunk menni.

Ha akarja látni az unokáját, akkor majd jön ő, de ha szövegel, mehet is!

bocsánat, hogy hosszúra sikeredet!

2009. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
OFF A 11-56-os vagyok. Sikerült egy vessző helyett pontot tennem: ott, ahol az, hogy "és tartsd fejben..." A következő mondat az előzőnek a folytatása persze. ON
2009. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi együtt élünk kedves mamával, így érzem a helyzeted súlyosságát. (Mondjuk egy-két dolgot néha én is felfújok már, mert alapból nem szívlelem anyósom, bár a gyerek előtt ez nem volt így).

Baromi hamar beszéljétek meg a dolgot, én csak nyeltem, csendesen sírtam, hogy mindenbe belemagyaráz, majd 3 hónapos volt a fiam, mikor elment a tejem. Erre ő röhögve közölte, hogy minek rinyálok, majd Ő főz a gyereknek tejbe grízt aztán majd azt eszik, minek költünk a drága tápszerre! Na itt lettem először pipa, a férjem támogat persze, de hát nem várom el tőle, hogy minden dologban megvédjen, hisz az anyja! Nekem az is elég ha kimarad a dolgokból. Aztán ezután csőstől jöttek a gondok...... a gyerek nem a férjemtől van! Anyukámékat pénzeljük, míg róla senki sem gondoskodik (Ja csak a gyógyszerei havi 10-15 ezer, plusz neki is bevásárolunk!!). Meg, hogy lusta vagyok, mert 1 hetes császárral nem álltam neki takarítani, mert bezzeg őneki ezt kellett, mikor először megszült stb.....

Egy szó mint száz: Beszélj a férjeddel, hogy neked ez így nem jó! Beszéljetek ketten mamával, hogy heti 2 nap oké, de minden nap több óra!? És persze ha neki állsz takarítani amíg ott van az a baj mert nem vele beszélgetsz, ha meg ültök kukán egymás mellett mert nincs mondanivalótok, akkor meg lusta vagy mert nem, takarítasz!

Erről beszélni kell! Saját élet saját ház! Segíthet ha megkéred, de egyébként meg köszönöd nem kérsz belőle. Biztos, hogy ez veszekedés nélkül nem fog menni. Nálunk is nagyon nagy veszekedések voltak, mostmár javult a helyzet, de jó soha nem lesz!

Kitartás: 10 hós kisfiú anyukája

2009. júl. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
10km-es távolság...jól hangzik
2009. júl. 2. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!