Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet adni a babának epret ha...

Lehet adni a babának epret ha "kimagozom"?

Figyelt kérdés

Gyümölcscentrifugában,vagy kézzel leszedegetném róla.

6 hónapos a baba,szopizik de 2 hónapja kap mást is.


2012. jún. 7. 14:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nem, hat hónaposan akkor sem lehet.
2012. jún. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Itt olvashatsz jó pár választ, utána mérlegelj melyik volt számodra hasznos:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Én nem adnám, mert kimagozni is nehéz, meg az egyéb dolgokat is nehéz lekapargatni otthon róla, úgyhogy nem akarnék/mernék vele szenvedni.

2012. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
én laza vagyok a hozzátáplálás terén, a dokimra hallgatok de ő sem az a szokásos ne adj semmit a gyereknek 3 éves korig típus,de még én sem adnék 6 hónaposnak epret,a 13 hónapos fiam kapott 3-4 szemet,nem lett baja,de pihentetem,az eperrel azért óvatosan kell bánni
2012. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Angliaban azt mondjak, h siman mehet magostul is. En azert varok vele.
2012. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Angliában sok mindent mondanak, nincs a topon az eü. :)


A múltkor lepontoztak egy kérdésnél, mert azt írtam, válaszul arra, hogy 14 hónaposnak lesz-e baja egy szem epertől, hogy nem kell túlparázni a hozzátáplálást, az allergiások száma egyenesen arányosan nő ugyanis az óvatos, mindent sterilizáló, nagyon későn hozzátápláló szülők számával.


Hat hónaposan viszont baromi korai epret adni a gyereknek.

2012. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Azt hiszem 1 éves korig nem lehet epret adni, se epres dolgot.
2012. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Ha lemagozod nyugodtan. 4 hós baby kaja is van már epres.
2012. jún. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az terjedt el az eperről, hogy a magja allergizál, ez nem egészen îgy van. A színezőanyag is ludas, az allergizáló hatás hőkezeléssel némileg csökkenthető, de nem teljesen (bébiételekbe-, italokba hőkuelve kerül, de én így sem adnám 1.5 éves kor előtt). Van olyan baba, aki azonnal pöttyös lesz tőle és van olyan baba, akinek "semmi baba nem lesz tőle" = 4 éves kor körül jelenik meg az idő előtt adott piros gyümölcsök bosszúja, jellemzően asztma és ekcéma formájában.

Veszélyes gyümölcs hámozva is. Az én babám 10 hónapos, ezt az eper-málna-szeder-ribizli szezont kihagyjuk, szerencsére nem rendez földhölvágós hisztit a zöldségesnél az eper láttára, ezer más nem allergizáló gyümölcsöt ehet.

fizetős, regisztrációmentes magyar szakirodalmat nem tudok linkelni erről, csak angolt: [link]


orvos anyuka

2012. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%
A 4 hós bébi kaja eper ÍZŰ! Ez nagy különbség.
2012. jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%
A bébiétel-gyártókat elsősorban a profit vezérli, nem a gyermek egészsége. Valóban komoly cég nem gyárt epres-málnás bébiételt, amit 1 éves kor alatt ajánl (pl. Holle).
2012. jún. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!