Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy a tejalapú...

Létezik, hogy a tejalapú tápszertől híg a széklete?

Figyelt kérdés

15 hónapos a babám.Kb.2 hónapja váltottam 1 éves kor felettieknek való tápszerre ami tej alapú(napi kétszer kap,reggel mikor felkel és este lefekvés előtt).Egy ideig kemény volt tőle a széklete,szite apró bogyós,de 2 hete nagyon lágy néha szinte vizes(emésztetlen ételdarabokkal,főleg mintha tej lenne,mert fehér).De nem több mint napi egy vagy két alkalommal.Szóval nem hasmenése van,csak nagyon híg a széklete.

Adtam neki a szokásos székletfogókat és attól javult a helyzet,de jobb akkor lett amikor nem adtam neki reggel 2 napig.De aztán mivel úgy gondoltam,jönnek is a hátsó örlői,adok neki ma reggel és visszatért ez a viz szerű hasmenés.

Tejet nem kap,mer attól hasmenése van,a tejtermékeket bírja azt adok is neki,nem sűrűn,de kap.

Szeretem volna már elhagyni a tápszert,de mivel a tehéntejtől hasmenése van,maradt ez a tápszer,de ha erre is allergiás akkor nem tudom mitévő legyek,mert ha reggel nem is,de este még igényli a tápszert.

Most találtam egy doboz laktózmentes tápszert,de kísérletezni meg nem akarok.

Ja és mióta lágy széklete van,az egész testén itt-ott piros kis pöttyöcskék vannak,hol sűrűbben hol ritkábban.

Létezik,hogy a tejalapú tápszerre reagál így a szervezete?


2012. jún. 7. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen létezik, hogy attól lágy a széklete és kiütéseket is okozhat. Válts vissza a korábban használt tápszerre. Az egy éves kortól adható tápszer energiatartalomra nem sokban különbözik a fiatalabbaknak valótól. Tudom, hogy nem olcsó dolog, de sajnos ilyenkor muszáj megvenni. Az én kislányom sem kap(hat) tehéntejet így tápszert iszik reggel és este. 14 hónapos. Esetleg beszélj a gyerekorvossal, jó lenne megnézetni egy gasztroenterológussal is.
2012. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Már volt ilyen problémája 2 hónaposan,akkor a doki megállapította a tejallergiát,kapott másféle tápszert és az nagyon jó volt neki,azt ette 1 éves koráig.

De nem tudom,azt adhatom e neki,mert már jócskán elmúlt egy éves.

2012. jún. 7. 16:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen adhatod. Akár hároméves koráig is ihatja tej helyett. Sőt, ha elfogadja később is. Sima tejjel nem érdemes kísérletezni ilyenkor, mert ha nem is kapja két hét legalább kell amíg kiürül a szervezetéből addig meg a tápanyagok nem tudnak felszívódni rendesen. Szóval válts vissza.
2012. jún. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de olyan furcsa amiket írsz :( azt írod, hogy tejallergiás a babád, nem akarsz kísérletezni ezért egy névtelen fórumon kérdezed meg, hogy vajon mitől lehet hasmenése a gyereednek? hát nyilván a tápszertől ha egyszer tejallergiás.


miért nem orvossal konzultálsz tápszer váltásakor? nem értem! és hogyhogy adsz tejterméket? enyém azokat se kaphatott pedig azokkal nem volt problémája.


ha azt szeretnéd, hogy a babád kinője az allergiát akkor nem ártana komolyabban venni és tényleg nem kísérletezni

2012. jún. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves "bio" anyuka a válaszod.Az első válaszadónak nagyon köszönöm a segítségét.
2012. jún. 7. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:

bio??? nem, nem vagyok bio anyuka :O

csupán tejallergia gyanús volt a gyerekem, 2 éves korára nőtte ki, tudom mit hogy kell csinálni...


de tudod mit, akkor csinálj amit akarsz. csak azt nem értem minek kérdezel ha a választ nem fogadod el...

2012. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!