Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A régi Libero pelenka (ami...

A régi Libero pelenka (ami külön volt ilyen betétként meg nejlonnadrágként amit össze kellett rakni egybe 80-as évek végén,90-es évek elején) milyen volt a mostaniakhoz képest? Szivárgást, elcsúszást stb. -t nézve sokkal rosszabb minőségű volt?

Figyelt kérdés

2012. jún. 8. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Várj egy picit: az Ágnes betétre és a libero pelenkavédőre gondolsz?


Ha igen, erről Anyukámat kéne megkérdeznem, de egy picit már beszélgettünk arról, hogy ő, hogy pelenkázott minket a tesómmal. Ez az ún. Ágnesbetét tulajdonképp csak nedvszívás fokozásra került a pelusba, anélkül is lehetett használni a sima tetrapelust. erre jött a pelenkavédő (vagy a gumibugyi), amit két oldalt kellett megkötni.

Annyit mondott, hogy egyáltalán nem volt bonyolult dolog, csak egyszerűen volt a mosdó alatt egy vödör, abba ment a szennyes és ennyivel gyakrabban kellett mosni, meg mindig volt valami a szárítón.

2012. jún. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, arról beszélek, amikor a Libero már árult Magyarországon eldobható pelenkákat, de az nem rendes nadrágpelenka volt, hanem olyan, mint egy nagy intimbetét, amit be kellett tenni ilyen nejlonos "nadrágba" és azt kellett a babára kötni.


Mint ebben a reklámban:


http://www.youtube.com/watch?v=fbYkMVDHgRA

2012. jún. 8. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon cuki :))


Ez nekem új, hogy létezett ilyen variáció is.


Mi textilpelenkát használunk, az utóbbi időben belemélyedtem a kérdésbe. Így ha személyes, konkrét erre vonatkozót tapasztalattal nem is tudok szolgálni, de egyéb tapasztalatom van, tehát van egy sejtésem a dologról.


Ami a következő: Elcsúszás, szivárgás nem gondolom, hogy probléma lett volna. Sőt, én nekem nagyon tetszene, ha most is külön árulnák a pelenkakülsőt és bele a betétet. Nagyon sokunknak problémája, hogy este nem bírja ki a pelus, ami nappal teljesen jól beválik. Erre megoldás lenne egész egyszerűen egy dupla betét használata. Talán így a legyártás is olcsóbb lenne, ha nem kéne minden alkalommal eldobni a külsőt, stb.

Ami viszont hátránya ennek a megoldásnak: Nincs gumizva a combnál, ezért szerintem könnyebben kifolyik a túl híg/anyatejes kaki. Illetve az se szerencsés, hogy a műanyag hozzáér a babák bőréhez, ott ahol már nem fed a betét.

De szerintem a pisivel biztos fel tudták venni a harcot.


Egyébként miért jutott eszedbe, miért érdekel ez a téma? (Mások nem haraptak rá a témára, biztos nem is volt infójuk, de szerintem tök érdekes dolog az ősök pelenkázási szokásai :) )

2012. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nézegettem ezeket a régi reklámokat, láttam, hogy mindenféle pót-termék volt akkoriban, pl. a rendes nadrágpelenka helyett ez az összerakott, meg igazi kávé helyett cikóriás pótkávék stb. onnan jutott eszembe.
2012. jún. 9. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt.

Sokkal jobb, mint az eldobható.

4 évesen lettem, úgyhogy emlékszem rá. :)

Ez a fajta műanyag nem allergizál!

2013. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt.

Sokkal jobb, mint az eldobható.

4 évesen lettem szobatiszta, úgyhogy emlékszem rá. :)

Ez a fajta műanyag nem allergizál!

2013. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!