Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy étvágyú 1-2...

Nagyon nagy étvágyú 1-2 hónapos babák anyukái. Egy kérdés?

Figyelt kérdés
A kisfiam annyira nagy étvágyú hogy nem győzöm tápszerrel tegnap volt 8 hetes. Már 260-270ml HR Milumilt is megiszik és akkor elvan egy darabig, és szopik is a táp előtt olyan 30-40ml-t.Már nem fér bele több de azért eszi a kezét és jelez hogy éhes. Hányásig enne ha adnék neki. Nincs valami táplálóbb valami amit lehetne adni, mert ugye még etetni nem lehet. A dokinőhöz jövőhéten megyünk majd tőle is megkérdezem de hátha tudtok adni vlmi tippet.
2012. jún. 9. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Szólok, hogy sajnos nem vagyok szakértő, csak az alapján írok Neked, amiket olvastam. Amiket leírtál, az nem lehet így, tekintve a pici babád gyomrának méretét, tágulását, stb. Még akkor sem, ha nagyon-nagyon nagy étvágyú. Arra tippelnék, hogy nem lehet, hogy túleteted? Vagy valamilyen tünet miatt az éhségre gyanakszol, és eteted, és eteted, és eteted, pedig egyértelmű (abból hogy már mennyit megevett) hogy nem lehet éhes, más jelzést ad, másra vágyik. Azonban ha mindig mindenre az étel a megoldás, azt hamar megszokja, de azzal tudod, csak rosszat teszel neki.
2012. jún. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet ,hogy csak szomjas?a tápszerre.Az én kisifam is nagy étvágyú,tápszeres,de vizet is adok neki.kb 2 kis cumisüvegnyit iszik meg mikor ilyen meleg van.
2012. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen tápszert eszik a babád?Én még csak HA vagy AR tápszerről hallottam,lehet hogy elírtad vagy én tudom rosszul?
2012. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az hogy eszi a kezét az nem biztos hogy az éhség jele. Az én kisfiam is csinálta ezt, ilyenkor már mocorognak a fogcsírák, ezt is érezheti. Cumit használtok?
2012. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy éhes. Az én babám egész nap szopogatja a kezét, ez alapján egész nap tömhetném. Itass vele valamit, ha muszáj.
2012. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy éhes. Az én Kisfiam is kb. 2 hónaposan fedezte fel a kezét, és cuppogja, tömi a szájába, azzal játszik. A cumit nem fogadta el, csak szopik (jó étvágyú ő is).

2,5 hónapos anyukája

2012. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyit nem szabadna ennie, még ha nagyon nagy étvágyú akkor sem.

Az én picim is 2 hósan kezdte csócsálni az öklét, de nem nem csak és kizárólag az éhség jele. Nálunk pl már a fogcsírák "dolgoznak".

A tápszeres babának pedig tényleg kell egy kis víz vagy tea is. Ha most ennyire tömöd, mint egy libát, csak tönkreteszed szegényt.

Arra is érdemes odafigyelni, hogy sokszor nem azért isszák ki a cumisüveget, mert tényleg annyit akarnak enni, hanem némelyik cumi annyira leér a torkukig, hogy nyelésre kényszeríti.

Így látatlanul nehéz okosnak lenni, de majdnem biztos vagyok benne, hogy nálatok mindkét dologról lehet szó.

Járj utána, mert ennyi túletetés nagy károkat okozhat a későbbiekre nézve.

2012. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi AR elütöttem, értsd jól :)
2012. jún. 9. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!