Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért változhatott ekkorát az...

Miért változhatott ekkorát az idáig nagyon jó étvágyú 9 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem mi történhetett vele, napok óta alig akar enni, bármit is adok. Főzök neki rendszeresen, legalábbis heti 4-5 alkalommal, a többi üveges bébiétel. Pár napja a sóskát kóstoltattam vele, ízlett neki, gondoltam 2 nap múlva ez lesz neki ebédre. Hát majdnem hányás lett belőle. Ugyanez volt az egyik üveges bébikajával is, előző nap ízlett, másnap három kanál és vége. Nem igazán értem miért történik ez, egyszerűen nincs már kedvem új ételeket főzni neki, mert úgysem eszi meg. Pedig annyi félét ehetne már, de ha jön valami újabb íz, akkor vége. Régen nem volt ilyen, bármit adtam ízlett. Abból amit mi eszünk nem tudok adni neki. Sült hús, pöri stb. Főzeléket nem igazán eszünk, igazándiból nem is tudok készíteni. Csak neki azt amit megeszik, habarás, rántás nélkül. Talán már unja az ételeket, amiket főzök? De ha meg újat próbálok adni, az lesz a vége, mint a sóskánál. Kicsit össze vagyok zavarodva, nem tudom hogyan főzzek, mit tegyek, hogy visszajöjjön az étvágya. Foga még nincs, nem is látom, hogy készülődne. Szóval ez kizárva.
2010. jún. 1. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez volt, két hétig nem evett se főzeléket, se gyümölcsöt.Pár nap után nem erőltettem, két hét múlva újra megpróbáltam,azóta megint rendesen eszik.Addig kapott tejpépet,anyatejet,tápszert nestle babajoghurtot.Próbálj te is egy pár nap szünetet tartani.Ja és kinőtt az első két foga felül,én erre fogtam.

/Z/

2010. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Most én is ebben vagyok, szörnyű, nekem is 9 hónapos. Nem tudom, h a foga miatt-e,de neki nemrég jött ki az egyik metszőfoga és most bújik a másik. Azt vettem észre, ha nem adom egymás után ugyanazt, akkor talán megeszi. Meg ebédre sósat, vacsorára édeset adok neki vagy fordítva. Azt is kipróbáltam, hogy kapott egy darabka sajtot meg pulykasonkát, amit egyedül tud enni és most úgy vacsizik, hogy kézbe adható ételeket kap, mert így hajlandó enni csak. A mai ebédje 1,5 szelet sajt volt 1,5 szelet pulykasonkával. Azért valaki megírhatná, hogy ez mennyire kevés, szerintem az.
2010. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!