Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A konakion-t tápszeres babákna...

A konakion-t tápszeres babáknak is kell adni?

Figyelt kérdés
Eddig szopizott is, de elapadt a tejem,már csak tápszert kap 2 és fél hónapos babám.Kell neki konakion?
2012. jún. 9. 19:55
1 2 3
 1/23 kíváncsicska ***** válasza:
75%
Nem
2012. jún. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Így van,nem kell.Ha az étkezések 50%(én így tudom) mesterséges táplálék,akkor nem kell.
2012. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2012. jún. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
17%
Én adtam neki.
2012. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Kedves utolsó, ne haragudj, de az nagy hiba volt. Egyébként igen, ha a táplálék 50%-a vagy több tápszer, akkor nem szabad adni.
2012. jún. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%
Már miért lett volna nagy baj? Ampullás volt, havi 1-gyel nem hinném hogy akkora kárt tettem volna benne.
2012. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Nagyot nem, de nem ideális, bekavar az alvadási faktorokba, és mivel zsírban oldódó, bőven túladagolható (ezért kell havi egyszer adni, mert raktározódik), főleg, hogy a tápszerrel minden nap adtál mellé még egy kicsit.


Ha adod még, akkor semmiképp ne add tovább, ha már nem, akkor meg mindegy, és örüljünk, hogy nem lett baj.


(Gyerekorvos nem mondta, hogy nem szabad?)

2012. jún. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
Egy szóval sem mondta. De akkor sem hiszem el , hogy ilyen pici adaggal árthattam volna. Ha akkora baj lett volna szólt volna a doki vagy a védőnő.
2012. jún. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem mondta, az igen nagy mulasztás (én is orvos vagyok).

(A lelkiismeretem nem hagyja, hogy ne mondjak még annyit, hogy egy vérképet esetleg nézessetek neki, bár nagy galibát vsz. nem csinált.)

2012. jún. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%

A túladagoláshoz szólnék csak hozzá.

igaz nekem anyatejesek a gyerekeim, de a mostaninál rá is csodálkoztam, hogy havonta kell adni a konakiont, mert az előző gyerekemnél még hetente kellett ugyanezt az adagot, az az előtti gyerekemnél meg szerinte naponta, bár lehet hogy hetente volt az is.


Nem tudom a tápszerben mekkora dózis van, de havonta egy adag plusz tápszert biztos nem több egyszerre a szervezetnek, mint anyatej plusz hetente ez az adag.

2012. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!