Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell vizet adni 6 hetes babának?

Kell vizet adni 6 hetes babának?

Figyelt kérdés
Anyatejes a picim!!! Adjak neki ebben a nagy melegbe vizet? Ha igen hogy? Kisaknallal?
2012. jún. 10. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
6 hónapnál fiatalabb babának soha sem adhatunk vizet.
2012. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
2012. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Kerria ***** válasza:
80%

Hát nem tudom... ha ezt a kislányomnál alkalmazom, akkor már simán felfogadhatná a Michelin gumiabroncs cég fotómodellnek, mert olyan pufi lenne.


Anyatejnél nem vitatom, nem kell víz, de egy tápszeres babánál szerintem nem okoz ekkora problémát. Mi kb. 1 hónapos korától minden tápszerezés után megkínáljuk vízzel, és szépen iszik.

Hozzátáplálásnál, a főzelékek után is meg szoktam itatni, és igényli is.



Szerintem mivel anyatejes babád van, csak cicire tedd, majd hozzátáplálásnál kezd itatni pohárból, kanálból.

2012. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly nyáron volt újszülöttem, és én amikor igazán nagyon meleg volt, akkor próbálkozzam a víz adásával, de nem fogadta el.

Főleg, amikor ki kellett mozdulnunk a melegben. (orvos, stb) akkor próbáltam adni neki vizet. Otthon persze szoptattam.

2012. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Szoptatott babának, ha igény szerint szoptatod, akkor nem kell víz. Ha esetleg nagyon erős kánikulában nem fogadja el a cicit, akkor adhatsz neki de csak ha a lefejt első(híg, szomjoltó) tejet sem fogadja el, és azt is inkább kanálból, jól gondoltad:).
2012. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptatom a 2 hónapos babámat, ettől még kánikulában megkínálom vízzel. Jól esik neki. Kiskanállal adom. De szerintem ma nincs olyan meleg.
2012. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igény szerint szoptatott babának nem kell víz!!!
2012. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én adtam a babámnak vizet! 6 hetesen is. Anyatejes és hallatszott, hogy ki van száradva a szája. 1-1 kiskanál babvíztöl egy babának sem lesz baja. Csak akkor amikor nagyon meleg van. Mi panelban lakunk és elég száraz a levegő szerintem ezért is. Sőt már csipkebogyó teát is ivott a nagy melegben. Többet pisilt, ennyi. De ugyanugy szopott is.
2012. jún. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kiskora óta forralt, majd lehűtött vizet adok a kisfiamnak cumisüvegből. Semmi baja nem volt soha, viszont mindig is igényelte a folyadékot. Szerintem figyeld a baba igényeit, és bízz az ösztöneidben! :)
2012. jún. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!