Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ki egy doboz...

Meddig tart ki egy doboz tápszer 10 hós babádnál? Mennyit eszik?

Figyelt kérdés

Az én picim 100-150 ml alkalmanként. Lefekvés előtt, éjfél körül és hajnal 4 körül.

Kicsit rosszul állunk most anyagilag és szeretném kb kiszámolni, amit persze úgy sem fogok tudni, hogy hány doboz kell még a hó végéig.

A saját márkás (dm, rossmann, müller) tápszerek olcsóbbak, mint mondjuk a milupa?


2012. jún. 11. 08:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, olcsóbbak. 1400 Ft körül vannak.

Az én kisfiam reggel-este eszik 240 ml vízből tápszert (8 adag), így 4 doboz fogy havonta kb.

Nem akarok hülyeséget mondani, de lassan az éjszakai evésről nem kellene leszoktatni? Talán ha többet kapna este, vagy laktatóbbat, ki lehetne hagyni az éjféli etetést.

2012. jún. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szeretném leszoktatni, minden vágyam, már nagyon fáradt vagyok. De ha nem adok neki enni akkor csak sír és így én sem tudok aludni és ő is egész nap nyűgös.

Lefekvés előtt kell neki a cumi. Hiába csinálok meg neki, akár 3 decit, ő akkor sem eszik 120-nál többet. Nagyon ki kellene váltani a vacsorát, de nem hagyja.

2012. jún. 11. 08:31
 3/10 anonim ***** válasza:
kb. 8 napig
2012. jún. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8 napig volt elég,úgy hogy reggel-este 2 decit ivott meg.
2012. jún. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Próbálkozz vacsorára tejpéppel, hátha az jobban ízlik neki, és jobban elnyomja.

Másból is ennyit eszik? Mert akkor lehet, hogy kicsi a gyomra, és kész. Bár a gyomor tud tágulni.. Próbáld fokozatosan növelni az adagot, esetleg hagyj ki kicsit több időt 2 étkezés között (fél órával többet mondjuk), hátha akkor éhesebb lesz, és többet eszik. Aztán majd adja már magát, mert ahogy tágul a gyomor, úgy többet fog enni.

2012. jún. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mindenből keveset eszik, de napközben bírja, 5-6 órát is, csak éjszaka nem. Megpróbálkozok a tejpéppel.

Köszönöm.

2012. jún. 11. 08:51
 7/10 anonim ***** válasza:
én a dm-es babylove 2-t veszem a gyerkőckémnek, a 3-at ha jól láttam, 10hós kórtól lehet majd adni, de nem kanyarodok el, szóval babám szereti, 220-at eszik, 7,5-8 kanállal rakok bele, 1 doboz 1399, 500 gramm összesen, de van, heti 1x hogy felkel éjszaka enni de a büfi már álomból jön, így 4 dobozzal veszek minden hónapban, de bébiételt is veszek hozzá, de vacsorára vízben kifőzöm a grízt, teszek bele 1-2 kanál tápszert és az a vacsi, sokkal tartósabb, próbáld ki te is! reggelire tápszer van, de előfordul, hogy nyűgis időszakában csak tápit kap egész nap, de van, hogy reggel eszik 1x tápszert, utána mást kap. Bocsánat, ha értelmetlen, de szerintem a lényeg kivehető :) nagyon fáradt vagyok.
2012. jún. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Mülleres Bebvita 1190Ft,a DM-es Babylove 1299Ft.

Lányom reggel és este kap tápszert,reggel 240ml-t,este 270ml-t.

8-9napig tart egy dobozzal.4 dobozzal szoktam venni egy hónapra.

Egyébként érdemes figyelni az akciókat,mert múlt hónapban a Rossmannban akciós volt a Milupa és 1499Ft egy dobozzal.

2012. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az a baj, hogy az újságokkal csak a mülleres szórólap jön, mi pedig nem járunk minden nap a városban, sőt havonta sem néha. Neten figyelgetem, de mintha nem minden lenne rajta, mindenről lecsúszunk.

2012. jún. 11. 12:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy egy doboz tápszer 600 gramm, egy adagolókanál 4,4 gramm.

Akkor egy dobozból 600/4,4= 136 adagolókanál jön ki.

Etetésenként 150 ml-t csinálsz meg, akkor a teljes doboz tápszer 136/5=27 etetésre elég.

Ha 1 nap 3-szor esztek tápszert, akkor 27/3=9 nap.

Én így kalkuláltam mindig hónap elején. :)

2012. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!