Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái,6 hó...

Tápszeres babák anyukái,6 hó körül - 1 doboz (2 zacskó) tápszer mennyi idő alatt fogy el?

Figyelt kérdés
Nálunk 1 doboz nem tart ki egy hétig sem és ezt nagyon durvának tartom... Mr nem a fogyás ütemét, hanem a tápszer árát, Milupa amit kapunk.
2011. ápr. 28. 07:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekünk ebben a korban 5 napig tartott ki 1 doboz, úgy hogy a kisfiam evett már mást is.

Még most is (10 hós) eszik tápszert, naponta kétszer most már kitart 1 hétig, de hát ugye most már 250 miliket iszik belőle.

Milupa Komfortot és Milupa Milumilt evett/eszik a kisfiam, korábban havi 6 doboz (13 ezer körül), most már csak havi 4 doboz recept nélkül (10 ezer).

2011. ápr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 6 hos mult,tapszeres kb.1 honapja,mert sajnos mar nem tudtam szoptatni.O a Nestle-tol a NAN-t eszi (400 g 1 doboz).Nem eleg 3 napig,2000 ft.korul van az ara felenk.Mar eszik mast is,de meg nem sikerult kivaltani 1 etkezest sem.

Megkerdezhetem,hogy a babad mennyit eszik tapszerbol 1 alkalommal (ml),es milyen idokozonkent eszik?Persze csak ha nem gond.

2011. ápr. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
annyi doboz fogyott el egy hónapban, ahányszor evett egy nap tápszert. Ha 4* evett egy nap, 4 doboz kellett, ha 3*, akkor 3 doboz.
2011. ápr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

uccsó voltam

800 grammos doboz

2011. ápr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor 6 hós volt, nekünk is kb. 5 napig volt elég egy doboz. Most már 1 hét múlva 10 hós lesz, most kb. 10 napig elég, reggel és este kap már csak tápszert. Mi a Milupa milumilt HA-t használjuk.
2011. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A hozzátáplálás cudar nehezen megy, almával banánnal próbálkoztam eddig, nem sok sikerrel. Minimális megy le a torkán, löki a nyelvével a többit. Nem tudom, hogy fog ez megváltozni. A tápszerezés a következő képppen néz ki:


Reggel 120ml

Délelőtt 150ml

Ebédre 120-150ml

Délután 150-180ml

Este 210-240ml

Éjszaka minimális szopi, de az elenyésző...


Ti mikor és mennyiket adtok neki, mennyiket eszik meg?

2011. ápr. 28. 10:36
 7/7 anonim ***** válasza:

A masodik valaszolo vagyok

Mar akartam feltenni kerdest,lehet fogok is,mert az en fiam ossze-vissza eszik,es sose tudom,mikor mennyi tapszert csinaljak,azt se tudom mikor ehes,vagy csak szomjas,mert vizet,teat ne is lasson,igy ha szomjas is,csak tapszert fogad el :(.

5 hos koraig szopizott,igeny szerint szoptattam,ami azt jelentette,hogy soha nem telt el a 3 ora 2 etetes kozott,max.2,de inkabb 1,5.Soha nem mertem mennyot szopizott,mar tudom,hogy nagy hibat kovettem el ezzel az egesszel,mert ugye szoptatni egyszeru,csak eloveszed a cicit,es eszik amennyi kell,es akkor amikor kell.

Hulye voltam,hogy hallgattam mindenki okoskodasara,csak az eszemre kellett volna.

Ha lesz teso,biztos maskepp fogok csinalni sokmindent ami az etetest illeti.

Mert ugye oda jutottunk,hogy mar 6 hos elmult,de meg mindig 2 orankent eszik,120 ml.tapszer a maximum,amit megeszik,de azt is ketszer.Szoval nekifog,ugy nyeli,mintha soha nem evett volna,aztan 80-90-nem abbahagyja...ok.megbufiztetem,probalom kinalgatni,ordit,loki el az uveget...ilyenkor gondolom,hogy mar jollakott,na dehat 80ml-el??? leteszem,15-20perc mulva ismet keri,es megeszi,ami maradt.

Minden etetesnel kivagyok,mig mas vele egykoru babak megesznek 150-200-at,O max.120-at,azt is ket alkalommal.

Setalni nem mehetek le 1 orara sem,anelkul,hogy tapszert ne vinnek,mert ugye tuti mgehezik,hiaba elindulas elott evett.Lehet,hogy csak szomjas,de mar mondtam,hogy semmit nem iszik meg.

A hozzataplalast 4,5 hosan kezdtuk,lassan 2 honapja.A gyumolcsot elfogadja(alma banan,korte,barack),tizoraira adom neki,de meg nem sikerult kivaltani 1 etetest sem (nemtom mikor fog :(().Repat,krumplit,ceklat,csirkemellet probaltam meg adni neki uzsira,de par kiskanal utan kikopi,es keri a tapszert.A tejpeppel ugyanez a szitu.

Ok,hogy turelem kell hozza,de ha 2 honap alatt meg 1 etkezest sem sikerult kivaltani,akkor mikor fog.Hiaba adnam neki a rendes kajat(gyumi,zoldseg)kikopi par kanal utan,nem tomhetem bele,hogy hanyjon,viszont az sem buli,hogy 1,5-2 orankent egyen.

Total kivagyok mar ettol,es tudom,hogy en rontottam el az ossze-vissza szoptatassal.

Bocsi,hogy igy kibuktam kedves kerdezo.

Azt hiszem mindjart kiirom a kerdest,hatha tud valaki segiteni.

Szep napot neked!

2011. ápr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!