Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyógyszertári fürdető és...

Gyógyszertári fürdető és popsikrém kérdés?! Többi lent

Figyelt kérdés

Van itt olyan anyuka aki első perctől nem a gyógyszertári kenőcsöt és krémet használta hanem Johnson's baby, Dm-es, Babywell, vagy hasonló babaápolási termékeket használtátok? Nem lett allergiás a babátok ?

Vagy érdemes inkább a gyógyszertárit használni? Ha igen, a baba mennyi idős koráig?


2012. jún. 11. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes a gyógyszertárit használni, abban garantáltan semmi felesleges adalék/illatanyag nincs.


Úgy fél éves korig ezt szoktuk használni, aztán dm-eset, nekünk az bevált.


Annyit még, hogy a picink most két hetes, és nálunk a férjem fürdet.

Az utóbbi három napban minden alkalommal véletlenül a kis kádat is telerakta habfürdővel. (Előtte fürdeti a nagyokat a nagy kádban habfürdővel) Mindig akkor vette észre a "hibát", amikor már tele volt a kád, és azt mondta, hogy ő bizony nem enged emiatt új vizet... :o)


A baba bőrének semmi baja nem lett...


Viszont azért is jó a gyógyszertári fürdető, mert az hidratál is egyben. A babánk bőre nagyon száraz volt (túlhordott baba), és a doktornő azt javasolta, hogy kenjük be szárazon a fürdetőkrémmel, és a fürdés csak annyiból áll, hogy lemossuk róla a krémet. Ez tényleg pár nap alatt rendbe tette a bőrét!

2012. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vegyesen használtuk, de nem volt gond. Utólag pedig a gyógyszertári fürdető egy borzalom. A popsikrém viszont nagyon is bevált, annál maradtunk. (ki szoktam rakni egy tégelybe. így kényelmesebb adagolni, mint mindig kinyomni a krémet)
2012. jún. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én egy újszülött csecsemőnél tuti nem használnám a Johnson's (amugy sem szimpi...) meg a Gabit vagy bármelyik más fürdetőt. Popsikrémet viszont lehet egy 3 hós korába már merném használni (sodu,vagy neogranorman).

De én a fürdetőt kb 6 7 hós korba kezdtük el lecserélni. Tényleg gázos a patikai mert nehezen oldódik meg nem olyan...De annak a kis csöpp babának az igazi baba illatát elnyomná az a sok szagos fürdető:))) Márcsak ezért sem használnám;)

2012. jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mi 2hónapig használtuk a gyógyszertáriakat, de alig vártam, h elfogyjon. A fürdetővel mindent lehet, csak fürdetni nem. Én is kentem testápolóként, arra jó volt. Fürdetés után mindig a zuhanytálcába borítottuk a kiskádból a vizet, és beletelt pár hétbe mire rájöttünk, h attól dugul el folyton a lefolyó.

Nekem a popsikrém se volt jobb bármelyik másiktól. Plusz mindkettőnek hamarabb lejárt a szavatossága, minthogy elfogyott volna.

Első gyerek volt, meg se fordult a fejemben, h ne gyógyszertárit használjunk. Már gyúrunk a következő babára, nála ki se fogom váltani.

Kérdeztem anno a dokit, h válthatnánk e, és azt mondta bármire, csak a johnsonst kerüljük, mert sokan allergiásak rá. A dmes babylove fürdető jött be legjobban, popsira pedig bepanthen vagy neogranormon. Testápolónak szintén babylove, a sheavajas, mert pár hónapja ekcémás tünetei voltak a fiamnak. Hogy ez segített e vagy enélkül is elmúlt volna, azt nem tudom, de mióta használjuk tökéletes a bőre.

2012. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
En nem hasznaltam semmilyen furdetot neki. Most 9 hos a babam es mai nepig nem hasznalok neki semmit csak vizet. A gyogyszertari tenyleg nehezen oldodik, meg nehez lemosni is. A Johnson`s meg allergen, nem hasznalnam semmi aron.
2012. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 sumergo ***** válasza:
A kislányomat szinte az első perctől Johnson's-szal fürdetem, semmi baja tőle. Sokan mondogatják, hogy allergiát válthat ki a babáknál, de még senkivel nem találkoztam akinél tényleg így lett volna. Egyébként én is pont ezért nem vettem ezt, hanem Bübchent. De mivel kaptunk 2 Johnson's-t nem akartam kidobni őket, hanem elhasználtam. Gondoltam majd kidobom, ha nem lesz jó a bőrére, de tökéletesen megfelelt. Amúgy a kórházban is azzal fürdetik a babákat. Ha annyira rossz lenne, nem használnák. A Bübchenek is nagyon jók: posikenőcs, sampon, fürdető, testápoló, babolaj, időjáráskrém.
2012. jún. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi az első perctől DM saját márkásat használtunk, nem volt semmi probléma.
2012. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy a kórházban is azzal fürdetik a babákat. Ha annyira rossz lenne, nem használnák. "


Na ebben tévedsz.

A kórház egy csomó pénzt kap azért, hogy ezt használják, a Johnsonsnak ez jó reklám, és a fürdetőket is ők adják.


Nekem a csecsemős direkt mondta, hogy csak azt ne használjunk...

2012. jún. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Johnsontól, DM-estől kijött az ekcémája, megbarátkoztunk a jó öreg gyógyszertárival. Sudocreamet szeretem de ha elfogy és épp adnak receptet a dokik popsikrémre, simán kiváltom azt is és elhasználjuk. 16hós, még mindig így teszünk.
2012. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
jaja, bizony. ott kell elkezdeni a reklámozást. ugyanez megy a pelenkával is. nálunk pamprest használt a kórház. ismerve az anyagi körülményeket, nem önszántukból, hanem nyilván kedvezményesen, vagy akár ingyen is kapják a reklámért cserébe
2012. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!