Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindent megeszik, popsikrém,...

Mindent megeszik, popsikrém, fürdető, papír. Baj lesz?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok minden másodpercben mellette lenni, mindent a szájába vesz,megrág, könyvet, dobozt, popsikrémet, fürdetőt, múltkor még a virágföldet is.

13 hós, fogzik ezerrel, gondolom ezért.

Baj lesz,ha így mindent megesz? Vagy csak belenyal.


2010. márc. 23. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Könyveket pakold feljebb lévő polcokra. Popsikrém, fürdető miért van elől? Azokat tartsd a fürdőszobában, és csukd rá az ajtót.

Egyébként ha csak kicsit eszik ezekből, nem lesz semmi baja, ennél cifrábbakat is fogsz kiszedni a szájából. De azért óvatosan, tedd jobban bababiztossá a lakást. 1-2 hónap és úgyis leszokik a mindent-megzabálásról.

2010. márc. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kozmetikumok nem hinném,hogy jót tesznek a gyomrának.A papírtól nem lesz baja.Ha virágföldet eszik,azzal lenyelhet valamilyen élősködőt.De összességében a felsoroltaktól különösebb baja nem lehet,de amíg ezt csinálja,csak olyan helyen hagyhatod egyedül,ahol semmiképpen sem tud elérni olyasmit a szájábafér,de nem ennivaló.Mer akár tárgyakat is lenyelhet,amitől viszont komoly baja is lehet!
2010. márc. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindent nem lehet előlük elrakni,és nem is szabad.Meg kell ismernie a dolgokat.Én a falat is ettem,meg a virágföldet is,nyáron a legtöbb gyerek a homokot eszi,ami le sincs takarva a kutyák elől(fúj ebbe még belegondolni is rossz)de ez van.Semmi baja nem lesz.Annak idején mi is ettük,én például a mai napig emlékszem arra,hogy milyen íze van a matrjoska babának.
2010. márc. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
...pedig az festett,lakkos.
2010. márc. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

taníttsd meg neki, hogy ne egye, nem finom, ne edd meg. majd szépen megtanulja.

amúgy nem lesz midnentől baja egy gyereknek,. tudjátok van egy mondás: ami nem öl meg, az erőssé tesz. :))

ha belegondolok, mi miket csináéltunk néha tesómmal, a gyomorm felfordul...egy példa: amikor fagyit ettünk, odatartottuk a kutyának, és evett belőle, utána meg mi is....a szomszéd néni mindi mondta: fuujjj, a fenekét is! :)))

na hát hülyét kapnék, ha ezt látném agyerekemtől, tényleg undorító, de nem lett semmi bajunk.

azért vegyszert ne egyen a gyerek. :)

2010. márc. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kis drága!! :)) Az enyém egyszer valahogyan megszerezte a teli tégely (épp aznap vettem) fél kilós popsikrémet... Pedig a pelenkázóra tettem... Hogy hogyan szedte le, máig sem tudom. Még ki is csavarta! Akkor lehetett kb. 8-9 hónapos. Szóval, megszerezte és alaposan kikente magát, a szőnyeget, az ágyat, mindent vele, evett is belőle, az is biztos, mert mikor rátaláltam, a szájában is volt. Kicsit én is megijedtem, de nem lett tőle semmi baja az ég- világon. Ma már 14 éves kamaszlány, makk egészséges. A fiam a virágföldet imádta! Neki se volt soha semmi baja tőle!!! Ok, amit lehet, tényleg úgy tegyél el, hogy ne tudja elérni, de azért nem lehet teljesen kiüríteni a lakást, mert kicsi a gyerek... Van olyan gyerek, aki a homokozóban falja a homokot..az talán még rosszabb, de általában nekik se lesz tőle bajuk. Épp néhány hete volt egy kérdés, hogy ki milyen nem ennivaló dolgot evett kis korában... Volt itt mindenféle: szőrös hernyótól, krémen keresztül az újságig....
2010. márc. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még az jutott eszembe,hogy mikor kicsi voltam,nagyon szerettem a melba,párizsi kockát,anyu a szekrénybe szokta tartani.Persze egy nap csak egyet ehettem,de valahogy fel tudtam nyúlni érte,gondoltam repetázok.Meg is találtam,kicsomagoltam,megettem...fújjj nagyon rossz íze volt,de megettem,ha már megdolgoztam érte.Ekkor jött be anyu,és fúúújjj...kicsim,megetted a leveskockát???
2010. márc. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Off: a matrjoska baba ízére én is emlékszem:))) Szerintem egy kis virágföldtől,meg papírtól semmi baja nem lesz.Én inkább a kemikáliákkal vigyáznék.
2010. márc. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!Az én lányom is ilyen.Itt írjál,hogy tanítsd meg neki.Én is tanítom.VAn hogy napokig eszébe se jut,van ,hogy mindent a szájába nyom...

Azért a kozmetikumokkal vigyázz.

2010. márc. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ReveszZsofia válasza:
A viragfolddel vigyazz!Rengeteg vegyianyag van benne,ami a viragodat taplalja, de a gyerekedet nem!
2010. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!