Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A csepp alakú, hagyományos...

A csepp alakú, hagyományos (nem fogszabályozós) cumi eldeformálhatja-e a fogsort?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tapasztalatokat, véleményeket várok Tőletek, Kedves Édesanyák/Édesapák! Kislányom kizárólag a Baby-Nova csepp alakú játszócumit fogadja el. Most 8 hónapos, 1 hónapja cumizik. Addig egyáltalán nem használtunk semmit. Félek, hogy nehogy gond legyen a fogsorával. Kérlek írjatok!

Köszönöm!

Vagy ötletet kérnék, hogyan lehet átszoktatni másik cumira?



2012. jún. 11. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,ez egy tévhit,hogy eldeformálja.Nem olyan erős az a cumi rész,hogy eldeformálhasson egy fogat.Sem a latex sem a szilikon.
2012. jún. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Múltkor egy gyerekorvos beszélt a tv-ben arról, hogy nem túl jó, ha a gyerek cumizik, de ha már így alakult, akkor jobb a fogszabályozós cumi. De a fogszabályzós cumi is úgymond káros a fogsorra, csak nem annyira.

A fiamnak fogszabályzós van. De szerintem erre is igaz a genetika. Hárman vagyunk testvérek, mindhármunknak sajnos fogszabályzóra volt szükségünk. Féltestvérek vagyunk, viszont a nem közös nagymamáinknak egyaránt ilyen fogazatuk volt. Szóval szerintem, ha fogszabályzós cumink is lett volna, akkor is járhattunk volna fogszabályozásra.

Szerintem nem lesz gond a gyerkőcöddel, de ha mégis, akkor meg a szakorvos tud segíteni.

Rajtam se látszik ma már, hogy valaha milyen "kapafogú" voltam.:)

2012. jún. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

Aranyosak vagytok, hogy megnyugtattatok! :)

2012. jún. 11. 16:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Genetika szerintem is egyébként, valamilyen szinten persze, deformálja (inkább a legelső kettőt), de én is cumiztam meg a párom is kiskorunkban, nekem ilyen "kapafogaim" vannak, neki meg szép, szabályos fogsora....
2012. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30 éve messze nem volt fogszabályzós cumi, mégis szépek a fogaim. Lányom is cumizott, neki is szépek. Ha kiáll a gyerek foga, könnyen ráfogják a cumira, de honnan tudják, hogy anélkül nem állna ki?
2012. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

de még mennyire!!! nekem 2 gyerekemnek deformálta el, de sajnos csak ezt az egyfajtát tudták szívni. akármelyik másikat adtam kiesett a szájukból.

a lányom most 12 éves és hiába szokott le 3 évesen róla fogszabályzásra kell járjunk.

a fiam is 3 évesen szokott le (most 5 éves), neki még nem tudjuk lesz a következménye a maradandó fogakkal.

ha akarod képet is küldök mennyire tette tönkre.......

2012. jún. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszadó!


Nagyon köszönöm, hogy megírtad a tapasztalataidat! Sajnálom, hogy így alakult a gyerkőceidnek a dolog... reméljük mihamarabb túl lesznek rajta!

Köszönöm még egyszer!

Minden jót kívánok!

2012. jún. 13. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!