Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laza anyukák! Ti tudtok...

Laza anyukák! Ti tudtok kicsit merevebbekkel barátkozni?

Figyelt kérdés

Van egy baráti pár, akinek másfél hónappal idősebb a babája, mint a miénk!

Rólam tudni kell,hogy normál keretek között elég laza anyuka vagyok. Terhesnek is az voltam.

A másik anyuka meg nekem eléggé aggódós. Ezzel nincs is gond, ki így, ki úgy. Viszont amióta a gyerekek meg vannak, nem működik olyan jól a kommunikáció!

Már a férjem is észrevette, hogy főleg a másik anyuka "bírál", amikor valami olyan kerül szóba a gyerekekről.

Pl. a hozzátáplálás. Babám tápszeres, ezért elég korán 3,5 korán elkezdtem. Főleg kaki gondok miatt.

Az övé is az, már 7 hónapos és még nem kap más, csak tápszert!

Vagy pl. múltkor vendégségben voltunk (ők is ott voltak) és megbeszéltük a férjemmel,hogy nem akkora baj,ha most nem érünk haza fürdetésre.

Erre is elég furcsán reagált.

Amíg nem voltak babák, viszonylag jól megvoltunk, de kezdem egyre terhesebbnek érezni az egészet!

A baráti kör egy, tehát nagyon kerülni sem tudnánk egymást! De nem is akarom, viszont a gyerek témát sem lehet hanyagolni, mert mindig ő hozza fel!

Mit tegyek?

Tényleg nem jöhet ki jól más felfogású anyuka?


2012. jún. 12. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:

én is lazább vagyok nem az a keretek között kell mozogni és slusz passz



ha nem érünk haza időbe na bumm akkor ha elaludt a kocsiba és beviszem és még mindig alszik be az ágyba aludjon reggel fürdés

ha 3 óránként kér kaját adok neki.

én négy hónapos kora óta kezdtem a hozzátáplálást és egy éves korára gyönyörűen evett már mindent

ha éjjel 25 ször kell fel a gyerek nem hagyom sirni ott vagyok melette. lazábban kell felfogni bizonyos keretek közt a gyereknevelést különben bekattan az ember vagy depressziós lesz



7 hónaposan lassan hozzá kellene kezdenie a hozzátáplálásnak lehet könnyebb a tápszerezés de kellene más tápanyag a gyermeknek

2012. jún. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok. Nálunk szinte azt csinál a gyerek amit akar. Barárnőnek egy idős fia van a lányommal, de mostanság már teher számomra ez a barátság.


Kint vagyunk, leveszem a gyerekről a hosszú ujjút, mert szerintem meleg van, erre szól, hogy ne vegyem már le, mert akkor az ő fia is azt akarja.

Lányomon szabad van, bement a homokozóba, levette, engem nem zavar, erre ő, szóljak màr a gyereknek, ne vegye le a szandált, mert akkor az ő fia is le akarja venni a cipőt, és koszos lesz a zoknija.

Miért csak játszótérre játszóházba hordom a gyereket, nem viszem kirándulni az erdőbe, túrázni, , csak a Margit szigetre vagy strandra, vagy a piacra zöldséget venni, vagy bábszínházba miért nem megyünk.

Mondom mert nem ül meg a fenekén, nem köti le. De miért nem próbálom meg, mert az ő fia végigüli, élvezi.

Na elvittem, 5 perc után elkezdett rohangálni, kijöttem vele.


Én is megkaptam hogy nincs fix napirendje a gyereknek, mert van hogy későn kelünk, akkor nem alszik délben. Meg hogy velünk alszik.


Meg hogy nem vagyok szogorú, mert ő bizony lekever egyet a gyereknek ha rossz...


Sorolhatnám, hogy ő mindig szóvá teszi amit ő másképp csinál!


Eddig nem szóltam, eztán sem fogok, csak mindig dolgom lesz ha át akar jönni, mert mindig itt ülnek, ők pedig sosem hívnak át, ha meg igen, akkor nem tetszik neki hogy a gyerekek játszanak, mindent előszednek, és nemki pakolnia kell utánnuk, de nálunk ez nem zavarja, és unom hogy heti 5 alkalommal átjön, mi meg 3x ha voltunk náluk!

2012. jún. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

Nehéz az ilyen anyukákkal barátkozni,mert valahogy mindig kioktatnak,lenéznek,mintha bűntudatot kellene érezz azért mert nem percre pontosan és a nagy könyv gyerek-kezelési útmutatói szerint "növeszted" a gyereked.

Szerintem csak így élik meg a saját kudarcukat,hogy nem éreztek rá az ösztönös gyerek-anya kapcsolatra.

Semmi rossz nincs abban ha valaki lazábban veszi az akadályokat és merészebb.Egy dologért szoktam ítélkezni,ha látom,hogy hanyag az anyuka,csupa kosz és fika a gyerek,neveletlen,de anyuka meg csak a cigivel és pletyóval van elfoglalva,na ez nálam már kiveri a biztosítékot.

2012. jún. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont nálam is ez van,anyuka társam/szerintem/túl aggód dolgokat én meg lazább vagyok.Az ő lánya már elmúlt 10 hónapos,a fiam meg 2 hét múlva lesz ennyi.Az öltözködés illetve a túlzott sterilizálás amiben ő más meg még van más is,de mi nem szólunk egymás dolgába így nagyon jó a kapcsolatunk.Elfogadjuk,hogy sem a gyerekek sem mi nem vagyunk egyformák és ez így van jól:))
2012. jún. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is a laza anyukák körébe tartozom:

- ha nincs aznap fürdés, akkor nincs

- későn érünk haza, akkor alszik a kocsiban, na és akkor mi van, nem idegenekkel van, hanem a szüleivel


nem ragaszkodok a percre pontos napirendhez, nálunk a sorrend a fontos. És mégis kialakult napirendünk van. Hiába akarnám hogy aludjon délután 1 kor ahogy szokott, ha a délelőtti alvásból fél 1 kor ébredt meg. Akkor alszik kicsit később. Engem egyszer azért szólt meg egy anyuka, mert egymás után két napon keresztül találkoztunk, és a gyereken (pár hónapos volt) ugyanaz a nadrág volt. Természetesen bodyt, harisnyát, zoknit minden nap tisztát kap, de a nadrágja nem volt koszos, mivel csak feküdt akkor még a járókában. Én is felveszem azt a farmert többször is.

Mindenki más, ezt el kell fogadni. Mondd meg neki hogy te így neveled, te ezt tartod jónak.

Az is lehet hogy kicsit irigykedik a lazaságra, teljesen rá van kattanva a nagykönyvi dolgokra.

2012. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a sógornőm ilyen 3 hónappal idősebba lánya mint a fiam de örülök neki hogy évente2szer találkozunk..

Tavaly anyosomnál töltöttem egy hónapot,a fiam 4 hónapos volt a lánya 7..egy rémálom volt mindennap mikor megjelent..amugy előttenagyon jól elvoltunk mondhatni bnők..de a gyerek témában abszolút két külön véglet vagyunk,főleg hogy neki egy nyugodt babája van amit az enyémről utoljára 2 hetes korában lehetett elmondani..úgyhogy nagyon bosszantó mikor érdemben nem is tud hozzászólni semmihez mert fogalma sincs hogy kell kezelni egy olyan babát mint az enyém de beleokoskodik,beleszól,rám akarja erőltetni a véleményét..Falra másznék tőle legszivesebben..Én hiába kerülném a gyerek témát telefonban is most is megkérdezte hogy "mi van a tied még mindig nem mondja hogy vau-vau?többet kellene hozzá beszélned és akkor mondaná ő is"

Hát mit mondjak..elég nehézvolt megállnomhogy netörjön ki belőlem a "vau-vau"..

Szóval a kérdésedre a válasz sztem nem jöhet ki jól egymással két más felfogású anyuka!

2012. jún. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes kérdés.Nekem 2 fiam van,ikrek,úgyhogy nálunk fix napirend van.Engem nem zavar,ha valaki másképp csinálja,lazábban.De.például a szomszédcsaj idegesít.Fél évvel kissebb a lánya,mint a fiaim.Amióta megszült,hozzám jár tanácsokért:mit,hogyan csinálok,irigykedik,hogy milyen jó alvók a fiaim,így,úgy..de bármit mondok neki,nem fogadja meg!Nincs ezzel baj,de akko minek faggat,kérdezget,jár a nyakamra??Szóval én nem bánnám,barátkoznék más felfogásúakkal is szívesen(tanulhatunk is egymástól),csak nekem ne panaszkodjon akkor!
2012. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!