Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos babát itthon...

4,5 hónapos babát itthon hagyjak-e 2 napra?

Figyelt kérdés
A férjem szeretné, ha elutaznánk a házassági évfordulónkon egy éjszakára. A kisfiam anyukámékkal lenne, akikkel mindennap találkozik. Ugyanabban a házban lakunk, tehát a saját kis helyén lenne. 2 nap egy éjszakát lennék tőle távol. Biztos vagyok benne, hogy jó dolga lenne, de nem szívesen hagyom itthon. Nagyon ragaszkodom hozzá, ha csak 1 órára nem velem van, akkor is nagyon hiányzik. Tápszeres nagyrészt. A tejem addig lefejném. Ti elmennétek a helyemben?
2012. jún. 14. 13:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Én nem hagynám.
2012. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Én nem mennék!Szerintem, 4,5 hónaposan még nagyon kicsi,ahhoz,hogy itt hagyd.Ha ne adj'Isten bármi történik?
2012. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%

Én elmennék. Ráadásul úgy, hogy a nagyszülőket mindennap látja, tehát ismerős nekik, így nem "félteném". Egyértelmű, hogy minden szülőnek hiányzik a gyermeke.

Én 25 vagyok, de anyukám naponta felhív, hogy hogy vagyunk, stb.. :)))


Igaz, én majdnem 1 teljes napra hagytam anyóséknál a lányunkat (orvosi vizsgálatok miatt), de minden sz@rt felírtam nekik.

Mikor mit eszik, mit kell kenni a szájába, ha sír és nyugtalan (tudtam, hogy fogzási baja van), hogyan altassák el úgy, hogy 100%-ig elaludjon, etc..


Mikor visszaértem hozzájuk a lányom boldogan játszott és az volt az egyedüli gond, hogy a pelenka fordítva volt rajta.. :))

2012. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
Nem mennék.
2012. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
én sem mennék el.
2012. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Hát, biztos hogy sokan nem értenek egyet velem, de én a másfél éves lányomat sem hagyom itthon 2 nap+éjszakára... (Mondjuk annyiban más a helyzet, hogy az apját elveszítettük....)

Fontos persze, hogy legyetek kettesben a férjeddel, de én ennyi idősen nem hagynám még otthon, nem hagytam otthon.

Mi lenne, ha csak vacsorázni mennétek el kettesben valami romantikus helyre? és jövőre mennétek ottalvós ünneplésre?

2012. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

Ebben a korban még nem. Egyéves kora körül/után már igen. De amíg ilyen pici, addig akármennyire is szereti a nagyiékat, az ANYJÁT nem pótolják. Ilyenkor még ösztönösen ragaszkodik az anyukájához, hiába szereti a nagyit is.


Én kisfiam is imádja anyuékat, már sokszor aludt náluk, kétéves lesz. két hónapos kora óta vigyáznak rá, fokozatosan egyre többet. Tehát nem vagyok egy babamániás, besavanyodott anyuka, de azért ennyire pici koran nem vonnám meg a babámtól magamat, az biztos. A házassági évforduló és romantika csodás dolog, de nem a gyerek kárára.

2012. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
Bababarát helyre mennék, és magammal vinném.
2012. jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%
(off, de nemrégiben olvastam itt egy kérdés, anyuka 3 hónapja szült, de apukával már annyira elfáradtak a 3 hónapja tartó babagondozásba, hogy a baba születéshónapjára apuka meglepte anyukát egy kéthetes tengerparti nyaralással.....kettesben. Baba addig a nagyinál. Kérdezte anyuka, hpgy elmenjen-e? Hát érdekes válaszok jöttek, sokan elmentek volna....ilyeneket írtak az anyukának, hogy 3 hónap kimerült babázás után ennyi jár, és hogy ne legyen besavanyodva mert ha nem megy el két hétre romantikázni, akkor tuti egy otthonülő mackónadrágos ősanya......érdekes anyák vannak.)
2012. jún. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%

Én elég rugalmasnak gondolom magam ebben a témában, de csak 8 hónapos volt a fiam, amikor először itthon mertem hagyni a nagyikkal úgy, hogy ők is mindennap látják. Bár mi akkor rögtön két éjszakára mentünk el, de elmondanám, hogy napközben kétóránként telefonáltam haza, szóval nem volt az az igazi kikapcsolódás.

Viszont ha nem mentek túl messzire, tehát ha gond van, mondjuk fél-max. egy órán belül haza tudtok érni, akkor én lehet, hogy mégis belevágnék.

Az én fiamnak meg sem kottyant a távollétünk, amikor hazaértünk is csak vigyorgott ránk egyet, és játszott tovább azzal, amivel előtte. Pedig akkor ő már nagyobb volt, jobban felfogta, hogy nincs ott az anyja. Ráadásul így, hogy a saját helyén maradna, nem lenne megzavarva a megszokott napirend sem. Én is leírtam mindent egy kockás füzetbe, hogy mikor mit adjanak neki enni, hogy altassák, öltöztessék, alternatívákat soroltam fel bizonyos helyzetekre, szóval felkészítettem őket, nem mintha nem neveltek volna fel ők is két-két gyereket, de én így voltam "nyugodt".

Ha te megbízol anyukádban, márpedig nyilván megbízol benne, ha felmerült a lehetősége, hogy vele hagyod a kisbabádat, akkor próbáljátok meg, max. hazajöttök, ha nagyon nem érzed magad jól.

2012. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!