Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az alkoholok közül mi az amit...

Az alkoholok közül mi az amit ihatok? Természetesen van lefejt tejem itthon amivel etetik majd a manómat (7 hetes). És mennyi idő után eheti meg a tejcsimet, mennyi időt hagyjak ki?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Sört,az még tejserkentő is!
2009. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Szoptatás mellett is ihatsz 1-2 dl vörösbort, illetve 1 pohár sört, ha barnasört iszol, abból még egy üveggel is. Ha jól tudom 1 nap alatt megy ki a szervezetből az alkohol, ez azonban egyénenként változó, kinek hogy dolgozza fel a szervezete, mennyit és mit eszik mellé, stb. Én nem kísérleteznék a helyedben, bár nem tudom mi az oka annak, hogy inni "kell". Töményet szerintem semmiképpen ne igyál.
2009. febr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szia kedves 2.!!! Biztos nem olvastad el az írásom figyelmesen! Tehát nem szopiztatom meg a bébimet természetesen buli után az alkoholos tejjel. Itthon van a fagyasztott fincsi tejcsim amivel a nagyi és az apa megetetik a picit. Miért "kell" inni? Mert nem vagyok az a mártir típusu anya aki a bébi előtti életet kitörli. Mindenem a picikém, de jót fog tenni egy kis csajos buli, amitől újra feltöltődöm 10 hónap szünet után!
2009. febr. 20. 10:43
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

Inkább jobb lenne ha Te szoptatnád,és nem a Nagyi adja a picúrnak a lefejt tejet,miközben Te bulizol.Ez elég fura hozzáállás,ahogy Te csinálod.Engem biztos jól megszólnának,sőt!Az én babám elmúlt 2 hónapos,és max.2 órára hagyom anyósoméknál,mert be kell vásárolni,stb,de többre nem.Meg ha később szoptatod,akkor meg lehet nem fogja elfogadni a cumi után a cicit,mert abból könnyen jön.Arra nem gondolsz,ha esetleg ne adj Isten Te lebetegszel,lázas leszel,és közben kifogy a hűtőből a lefejt tej,akkor mit adsz Neki?Tápszert?Mert ugye akkor nem szoptathatsz ha lázas vagy!Az jó,hogy van sok tejed örülhetsz is neki.Sajnos nekem annyi nincs,hogy szopi után fejjek,mert nincs mit már,mert kiszívja az összeset.Szóval én a helyedben most kicsit mellőzném a bulizgatást,főleg egy 7 hetes baba mellett!Én is bulizós voltam,de semmi pénzért nem mennék el.Bocsánat,hogy leírtam mindezt,de kicsit kivagyok akadva amit írtál.Szerintem nem csak én vagyok ezzel így.

Szép Napot!

2009. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
en meg abszolut megertem, ha kikapcsolodasra vagyik, es egyebkent lazasan is szoptathat. nem azt kerdezte mivel reszegdhetne le a sarga foldig, es még csak véleményt se kérdezett. Miért nem lehet a kérdésre koncentrálni??
2009. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Bárcsk én is elmehetnék egy csajbulira, de sajna messzire költöztünk és egyedül vagyok a babóval, ja meg apa, de ő dolgozik. Szerintem nem árt a kikapcsolódás ésn már majdnem bedilizek néha attól ,hogy itthon vagyok és nincskihez szólni meg minden szavam dedede meg bababa, pedig imádom a holnap 9 hónapos lányomat. Ő a mindenem. De igenis kell az anyukáknak a kikapcsolódás, talán tényleg korai a 7 hetes baba mellett, de gondolom nem fogod segg részegre inni magad, és nem jársz el minden este otthonról. Nem tudom miért kell ezen kiakadni. Egy pohár bor, vagy sör nem árt meg és pár óra alatt kimegy belőled, tudom, mert tanultam. Azért rövedit tényleg ne igyál.

Jó bulizást

2009. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%
Köszönöm a lepontozást ezért,de nem számít.Ezek szerint Te is hasonló vagy.Igen kell a kikapcsolódás,ezt meg is értem,de így?!Hát én biztos nem mennék el bulizni tudva,hogy 7 hetes babám van akit szoptatni kell,nem pedig a nagyi adja neki a tejet.Nemtudom a párja mit szól ehhez?!Ő is bulizós?Vagy a szülei mit szólnak?Na mindegy,szegény gyerek,nem lennék a helyébe.Egyébként meg lázasan NEM szabad szoptatni!Tudom,mert a rokonaim egészségügyben dolgoznak.Csak ha kicsit megvagy fázva..Járj utána!
2009. febr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Hát én is a 12.00-s válaszolóval értek egyet, a baba előtt én is szerettem szórakozni, de mikor bevállaltam tisztában voltam vele, hogy mivel jár. Ezért nem is terveztük addig, amíg úgy éreztük hogy korai. Most nem is vágyom rá. Ha 2-3 éves lesz néha biztos a nagyiéknál hagyjuk, és elmegyünk ide-oda. Ez így van az alkohollal is, DE: attól még én is iszom néha egy deci bort meg jót tesz, viszont nem is esik jól terhesen nem is bírtam volna inni. Szóval nem esik jól talán a szoptatással van összefüggésben. A buliról még annyit hogy én amúgy sem merem cumisüvegből etetni, lefejt tejjel sem, mert hátha elkényelmesedik, mivel abból könnyebben jön, mint pl az én jobb mellemből, amelyikben mindig kevesebb tej van.

Az pedig teljesen mindegy mit iszol, AZ ALKOHOL AZ ALKOHOL, nincs belőle jó meg rossz, ugyanaz.

2009. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek előző válaszoló!!! :)
2009. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom hogy jön ide de most nézem hogy nem lehet lázasan szoptatni? DEHOGYNEM! Nekem megengedték a kórházban, igaz nem betegség miatt lázasodtam be hanem a mellem gyulladt be, 38 fokos volt.
2009. febr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!