Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az gond, ha 7 hetes anyatejes...

Az gond, ha 7 hetes anyatejes lányomnak egyre kevesebb a széklete? Napok óta az eddigi 4-5 kakis pelus helyett most csak 2 van.

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
ha anyatejes akkor ez nem gond. a mi babánknak van hogy 3-4 naponta van csak 1.
2009. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia, nyugodj meg, szerintem nem gond. Az anyatejes babáknál ez ilyen korban gyakori (így volt az én kislányomnál is), már olyan jól megemésztik az anyatejet, hogy 2-3-4 naponkénti kakálásra is átállhatnak.

De hogy teljesen nyugodt legyél, ha úgy látnád, hogy nem gyarapodik a megfelelően vagy nyúgösebb mint eddig, vidd orvoshoz, ő meg tudja állapítani, ha az állna a háttérben, hogy nem elég neki a tej vagy valami egyéb. :)

Egyébként ez találtam a neten is: "A csecsemők nagy részénél az első hónap végére a székletek száma megkevesbedik. Azonban 1-2 székletük van naponta. Vannak babák, akik ilyenkor 2 esetleg 3 naponta ürítik székletüket. A gyermekorvos kollegák általában azt tanácsolják, hogy a szülő már a 3. napon legyen aktívabb. Próbálja meg a hőmérőt, esetleg kúpot. Ha ez eredménytelen a 4. napon is ismételje meg ezeket. Azoknál a csecsemőknél észleljük a 2-3 napnál ritkább székletürítést, ahol a családban székrekedés előfordul. Itt örökletes hajlamról lehet szó. Semmilyen fertőzést nem kaphat ettől a baba, de ahogy a napok telnek, étvágya csökkenhet, nyugtalanná válhat, többet bukhat. Ilyenkor kamillateát javaslunk, de legalább napi 1,5-2 dl-t. Ebben az esetben tanácsos lenne a gyümölcslevet, pépet elkezdeni. Ez őszibarack, narancs, paradicsom, meggy lehet. A csecsemőkorban alkalmazott kúp nem befolyásolja a későbbi székelési szokásokat. 1 éves kor után más a helyzet. A kúp méreténél fogva székelési ingert kelt, valamint síkossá teszi a széklet felszínét, így az könnyebben ürül."

Remélem segítettem :)

2009. júl. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szépen kerekedik a drága, de holnap úgyis megyünk tanácsadásra, szóval kiderül:)

2009. júl. 5. 18:58
 4/4 anonim ***** válasza:
változo, nem gond
2009. júl. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!