Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj ha már nem adok a 13hónapo...

Baj ha már nem adok a 13hónapos lányomnak tápszert? Tejet már issza, nincs gond. Arra gondoltam már csak tejet kapna, és mellé multivitamint.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 22:46
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj, vagy tej, vagy tápszer :) Enyém is 13 hónapos korától iszik tejet, most 2,5 éves.
2011. ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj,igy jó lesz ahogy írtad.
2011. ápr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem az, de nem fogok sem vitázni, sem kioktatni senkit ez ügyben, mindenki úgy csinálja ahogy akarja. A lényeg hogy a gyerekek veséje nem elég fejlett még a tej feldolgozására, és a tej allergia is könnyebben kialakulhat a későbbiekben. Az én ikreim 3 éves korukig kaptak tápszert, a tejet önmagában csak most kezdtem adni nekik hogy elmúltak 3, de csak finoman adagolva.
2011. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem, teljesen jól csinálod! Nálunk pont kint volt a védőnő, mikor kibontottam az utolsó doboz tápszert, 12,5 hónapos volt a lányom. Kérdezte, hogy meddig adom még neki? Visszakérdeztem, hogy meddig adjam? Azt mondta, pbóbáljunk meg neki tejet adni, ízlik-e neki, és ha igen, akkor ha elfogy ez a doboz, térjünk át a tejre. Hát mi áttértünk. Semmi baja sem lett a lányomnak, most 3 éves, és a nagyobbikkal is olyan 14 hónapos kora körül tértünk át a tejre, ő pedig 12 éves. Makkegészséges gyerekek.
2011. ápr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Mi is egy évesen tértünk át a bolti dobozosra :) Jól csinálod, ez rendben van. A vitamin jó ötlet, azt én is adom de csak a téli őszi hónapokban.
2011. ápr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Az én lányom már 2hónapos korától tehéntej alapú tápszert iszik. Tejjel készült ételeket,meg 8hós korától. Lehet hogy most ezen sokan ki lesznek akadva,de nem ezért írtam! Sem nálam sem a férjem családjában nincs senki aki allergiás lenne.

Én amúgy sem az a fajta vagyok aki görcsösen ragaszkodik a WHO által leírtakhoz. Az is mindég változik. Nekem meg a 3év furcsa kissé!

És sajnos anyagilag sem mindegy.

2011. ápr. 14. 23:02
 7/40 anonim ***** válasza:
13%
Ezért nem fogok senkivel vitázni kérdező, vedd úgy mint egy jó tanácsot. A többi rajtad múlik. Én is tudnék példákat mondani hogy lett egy egészségesnek tűnő gyerekből hirtelen tej allergiás, de erre itt sem idő, sem hely nincs, a kérdésed másról szól.
2011. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
77%

Ha nincs a családban allergiás, akkor nyugodtan add neki, ez normális és természetes. Régen sem adtak tápszert nekünk, én tápszeres gyerek voltam, mert 7 hónapra születtem meg, és anyunak nem indult be a teje soha. És ennek 33 éve már. Anyu nekünk már fél éves kortól leváltotta a tápszert tehéntejre (az öcsémnél is) mégis itt vagyunk, megvagyunk, és egészségesek vagyunk... :)


Számomra az a beteges, ha egy gyerek 3 évesen még szopik, vagy tápszert kap... nem vagyunk egyformák.

2011. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
69%
Jaajj, azért 3 éves gyereknek tápszert! Ne már emberek! Ébresztő!!! (hiába, jól élnek a tápszergyártók, na! a mesterséges anyagaikból).
2011. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
4%
Ne haragudj, de a gyerekeken való spórolást nagyon elítélem, főleg ha az egészségükről van szó. Most megint leírjam hogy gyereknek csak biztos anyagi háttér mellett volna szabad születnie? Nem véletlen vagyok lepontozva, de nem érdekel, mert ez a véleményem. Utolsónak csak annyit, hogy ha neked ez beteges, akkor nézz utána egy kicsit jobban a témának, mert nincs két egyforma szervezet, de legalább az esély adott az allergia elkerülésére.
2011. ápr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!