Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hónapos lesz kislányom...

19 hónapos lesz kislányom mikor érkezik a kistesó - kell másik kiságy?

Figyelt kérdés
Most 1 éves kislányom, mindig is kiságyban aludt, pörög-forog egész éjjel mint egy kis propeller... :) útban van a kistesó, szerintetek addigra ki lehet szoktatni gyerek heverőre, vagy szükség lesz még egy kiságyra?
2012. jún. 18. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyermek függő, de szerintem igen.

Az nagyban segíthet majd, ha esetleg olyan ágyikót vesztek neki, ami a kedvenc meséjéhez köti.

Esetleg Hello Kitty-s ágynemű, stb..


Szépen megcsinálod neki és beviszed megmutatni. Újdonság hatására pedig kifogja próbálni.

Ha pozitív élményt csatol hozzá, akkor könnyebb elfogadtatni vele, hogy ő már bizony nagylány :))


De esetleg azt is elmagyarázhatod neki, hogy a kis tesó küldte neki ajándékba és mi lenne, ha ő a kiságyával viszonozná ezt :))

2012. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jajjj ez nagyon aranyos ötlet :) Köszönöm!
2012. jún. 18. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

:-) Nagyon jó amit az első írt!

Nálunk 18 hónaposan költözött át a heverőjére a nagyfiam, addigra vált szűkössé a kiságy. Mivel ő is pörgött-forgott éjszaka kapott leesésgátlót is, így nem tudott lepottyanni.

2012. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy két hónappal a tesó érkezése előtt próbáld meg heverőre szoktatni, hogy ne az legyen, hogy a tesó elvette az ágyát, legyen ideje megszokni. az én fiam is másfél évesen nagyágyra költözött, pedig nem jön sajnos a tesó, csak szűkös lett a kiságy a kis pörgőforgónak. kell egy kis idő, míg megszokja, de ha nem megy, ne erőltesd. az első hozzászóló ötlete tényleg aranyos és beválhat :-) viszont nálunk volt abból némi variálás, hogy mivel a kiságy is előlmaradt, nem tudott a gyerekem dönteni, hogy hol is lenne jobb. viszont ha beletettem a kiságyba, ordított. amióta elraktuk a kiságyat, azóta nincs gond, nem is keresi. lehet, rakjátok el egy kicsit, mert különben variálni fog. majd előveszitek a tesónak. de ha pár nap után is követeli vissza a kiságyat, akkor lehet, mégis érdemes inkább másik kiságyat beszerezni, akár kölcsönkérni. meg a heverőre se árt leesésgátló, kicsit még azért. bár az én gyerekem akkora propeller, hogy leesésgátló résen is képes volt kiesni... de baja nem lett szerencsére, mert alacsony az ágy :-)
2012. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!