Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki jártas gyermek elhelyez...

Valaki jártas gyermek elhelyezés ügyben? Apai láthatás?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kisfiam, azt mondta fél éves kora után el fogja vinni havonta egy hétre. Megteheti ha a kicsi még szopizik akkor. Nem fél éves koráig akarom szoptatni. Menni akarok a bíróságra, de ezt megállapíthatják neki?
2012. jún. 18. 17:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Nem teheti meg. Van egy törvény, hogy a gyerek X éves koráig csak az anya jelenlétében találkozhat a gyerekkel. Sajna, nem tudom, hány éves korig.
2012. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben nincs papír a gyerekelhelyezésről (azaz még nem mentetek bíróságra vele), addig minden joga megvan. Ugyanannyi láthatási-felügyeleti joga van az apának, mint az anyának.
2012. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Menj a bíróságra, ezt nem fogják neki megállapítani, mert nem a gyerek érdeke.

Még ha nem is szoptatnál, egy ilyen korú gyermeket nem lehet ennyi időre elszakítani az anyjától, sőt általában 3 éves koráig ott láthatja, ahol te meghatározod, általában a te otthonodban.

2012. jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia!


A 3 éves koráig nem viheti el magával, 1 hétre meg főleg nem . Ha te belegyezel akkor pl. elviheti majd idővel játszóterezni, sétálni stb, de nem napokra. 3 éves koráig ha látni akarja akkor ő mehet hozzád, ha jól tudom ilyenkor heti pár órás láthatást engedélyeznek. Ami a rossz hír..( nem tudom milyen viszonyban vagytok ), hogy neked kell biztosítani, hogy találkozzanak és azt az időt neked is egy fedél alatt kell vele eltöltened.

Házasok vagytok? Ha igen, és nem váltatok el, akkor amíg a bíróság ki nem mondja, hogy kié a felügyeleti jog, addig neki is ugynaolyan joga van hozzá. De ne félj, nem fogják elvenni tőled és nem is fogják megengedni, hogy elvigye.

2012. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Már mindegy. Már megegyeztünk, hogy lemond róla és nem fizet, mert ha nem megyek bele megfogja és elviszi.
2012. jún. 18. 23:03
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

"Már mindegy. Már megegyeztünk, hogy lemond róla és nem fizet, mert ha nem megyek bele megfogja és elviszi."


Ezzel csak az a baj, hogy nem teheti meg. Nem mondhat le a gyerekről, és fizetnie kell - viszont nem viheti el. Van apasági nyilatkozat? Mert ha igen, nem mondhat le a gyerekről, csak és kizárólag akkor, ha neked új párod van, és ő egyből a nevére iratja a kicsit.

Olyan nincs, hogy csak úgy lemond a gyerekről. Amennyiben megtörténik a gyermekelhelyezés, megállapítják, hogy te, mint anya kapod a felügyeleti jogot, és megállapítanak neki egy láthatási rendet, amikor JOGA van látni, de NEM KÖTELESSÉGE. Tehát láthatja, ha akarja, de erre nem kötelezhetik.

Ellenben a bíróság ezzel egyidőben megállapítja a gyerektartás összegét, amit viszont KÖTELESSÉGE fizetni, mert a GYEREKNEK JOGA van hozzá, hogy az apja is részt vállaljon a nevelési költségeiből.


Én a helyedben mihamarabb bíróságra mennék, gyermekelhelyezés ügyben.

Olyan, hogy csak úgy simán lemondjon az apa a gyerekéről, a mai magyar jogviszonyban nem létezik.

(Valamint azért is érdemesebb ezt a bíróságon letisztázni, mert mi van, ha X idő múlva meggondolja magát? Bármikor elviheti a gyerekedet, és akkor te nem tudsz tenni semmit.)

2012. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Megyünk a bíróságra, de közös megegyezés alapján én nem kérem a gyerektartást, ő nem kéri a láthatást. Az új barátnőjével, aki jövő hónapban szül, állandóan zaklatnak és fenyegetnek. Azt mondják, ha nem mondok le a tartásról, akkor elviszik. Ha megítéli a bíróság a láthatást és viheti el is fogja. Ezzel nem is lenne semmi gond, csak azt mondta akkor majd jól megszívom én is meg a gyerek is. Nem akarom a gyereket abba az erkölcsi fertőbe engedni. A mostani párja, bizonyítottan prostituált, ügye is volt ebből. A volt párja (stricije)a nőnrk pedig fenyegeti, hogy megöli az egész pereputtyát, fel is jelentették a rendőrségen.Ezek után hogy engedjem el a gyerekem? Ha akkor megy oda mikor az én gyerekem is ott van, akkor mi lesz? Biztos nem fogja őt sem kihagyni?! Te mit tennél a helyemben? Inkább lemondok arról a pénzről, nekem nem ér a gyerekem, szellemi és testi épsége 10 ezer forintot. Ha hagyom, hogy ne fizessen, legalább nyugtunk lenne és nem zaklatnának. Nekem az mindennél többet ér, hogy a gyerekem, nyugodt szerető környezetben nőjön fel. Pénzem van, dolgoztam terhességem előtt. TGYÁS-t kapok, utána GYED-et. Szóval nem vagyok rászorulva a pénzére. Mikor megszületett a kicsi felajánlottam, hogy láthatja. Akkor azt mondta nem akarom, ne is tudja ki az apja. Most, hogy nem akar fizetni ezekkel fenyeget. Akkor milyen apa az ilyen. Az ilyen nem ember.
2012. jún. 19. 12:35
 8/19 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények között én a Te helyedben a távoltartást kérném a bíróságtól, hogy ne is engedélyezzék neki a láthatást sem!
2012. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok, aki írta, hogy nem mondhat le a gyerekről. Ahogy az előző is mondja: távoltartást kell kérned, mindenképpen! Sajnos mást tényleg nem tehetsz, mert kötve hiszem, hogy elfogadják az apai "lemondást".

Nem tudom, hogyan rendelkezik pontosan a jog, de az egészen biztos, hogy a gyerektartás a gyermek joga, tehát nem tudom, mennyire lehetséges lemondani róla - főleg, ha távoltartást kérsz.

DE azt mindenképpen tedd meg, csak így lesztek biztonságban, másképpen nem!

2012. jún. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Csak nem vagyok benne biztos, hogy megadnák a távol tartást és félek, hogy ha nem megyek bele, akkor elviszik, ha mást nem erővel. Mi van ha eltűnnek? A kutya nem találja meg őket. Az is számít a bíróságon, hogy fenyegetik őket? Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Kikészültem, a kicsi is tiszta nyűg. Nincs erőm harcolni. Vagy bujkáljak egész életemben?
2012. jún. 19. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!