Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székesfehérváron mütötték...

Székesfehérváron mütötték mostanában lágyéksérvel kisgyermekét valakinek?

Figyelt kérdés
meddig kell bent lenni,altatás hogy zajlik...stb.véleményekre vagyok kivácsi.kisfiamnak lágyéksérve van,10 hetes,és egynlöre mütétet nem csinálnak,mert álitólag rendbe jöhet,igy csak megfigyelés alatt van!!

2012. jún. 18. 22:59
 1/6 A kérdező kommentje:
tényleg komolyan érdekelne ha van olyan akinek ilyenbn volt része!!!
2012. jún. 18. 23:18
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányomat 2,5 hetesen műtötték igaz Pesten a Heim Pál-ban,nekünk úgy volt hogy sürgős mert a petefészke fordult ki de volt benne keringés és így felvittek minket szombaton éjszaka mentővel,aztán csak hétfőn műtötték meg és szerdán jöttünk haza azért feküdhettem be mert szoptattam különben nem lehet csak széken ott lenni.Altatás gázzal történt és kapott epidurális érzéstelenítést is,kb 30perc volt az egész procedúra de nekem végtelennek tűnt.Kérdezz nyugodtan nem tudom mi érdekel még.

Akik ott voltak gyerekek már olyan 2-3 évesek bent sem maradtak csak estig és mehettek haza.

2012. jún. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én fiamat győrben műtötték. Azt mondták, nem sürgős, de ez elmúlni nem fog. Gázzal altatták, kapott gerincközeli érzéstelenítőt. A műtét majdnem egy óra volt, de neki nagy volt a sérv. A műtét reggelén kellett befeküdni, amikor kihozták a műtőből nagyon nyűgös volt, nehezen "tért észhez" , hányingerük is lehet ilyenkor, de egy órával később már semmi baja nem volt. Elvileg aznap este haza is lehet menni, bár ez a gyerek állapotától is függ. Mi másnap reggel jöhettünk haza.
2012. jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiamat is Győrben műtötték tavaly nov-ben. Őt is gázzal, maszkkal altatták és fájdalomcsillapítót kapott gerincközelbe. Ezt azért alkalmazzák, mert így kevesebb gyógyszer kell az altatáshoz és így kisebb kockázata pl. hogy intubálni kell. Előtte pár nappal vettek tőle vért+megvizsgálta az anesztes. Reggel 10kor műtötték, kb. jó egy óra volt a műtét. Utána még kb. 2 órát aludt. Mivel az altatás miatt gyakori a hányinger, ezért teát kortyolgathatott, aztán később már szopizhatott is. Du. 5 körül már meg se lehetett mondani, hogy aznap őt megműtötték, ugyan olyan volt mint máskor. Még aznap este haza is jöhettünk. Nekünk is mondták, hogy elő szokott fordúlni, hogy magától is rendbe jön a sérv, de elég ritka. Mi is bíztunk benne, de ha mégis műtétre kerülne a sor, ne félj tőle! Ezek a pici babák sokkal jobban bírják a starpát. Fiam már aznap éjjel hason aludt és egyszer se kellett neki utána fájdalomcsillapítót adnom. Hát nem tudom mi felnőttek is ilyen jól bírnánk-e?!



így kevesebb gyógyszer kell az altatáshoz és kisebb a kockázata, hogy pl. intubálni kell.

2012. jún. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
még anyitt hozzá tennék hogy a sérve visszanyomható,és 2 hetente kell kontrolra menni a sebészetre,de a doki azt mondta hogy a kötelező védöoltásokat meg kell hogy elöbb kapja,és megvárja míg a szervezete erösebb lesz,de a mult héten semmit nem mondott csak friss súlyt akar,ennyi.egyenlöre csak megfigyeli!!
2012. jún. 19. 08:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is vissza lehetett nyomni, vissza is kellett, ha kijött néha. Aztán a műtétet csak halogatták hónapokig, a vége az lett, hogy kizáródott a sérv, a gyerek egy óra alatt borzasztó rossz állapotba került, összeesett, nem bírt megállni, hányt, remegett, és nagy fájdalmai voltak. Sürgősséggel kellett megműteni, és a golyók amik korábban jó helyen voltak, felnyomódtak a hasüregbe, a sérv kinyomta. Most már jól van, nem rémisztgetésképp írom ezt le, de ha nem tologatták volna az időpontokat, akkor talán ezt kihagyhattuk volna. 1 éves
2012. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!