Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogyan és mire tanítja,...

Ki, hogyan és mire tanítja, hogyan fejleszti babáját, kisgyermekét?

Figyelt kérdés
Főleg a 10 hónapos korú tapasztalatokra vagyok kíváncsi, de minden életkor érdekel. Köszönöm!!!!

2012. máj. 2. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Megtanult tapsolni,integetni,puszit küldeni,nézzük a könyveb a képeket megmutatja ha kérdezem pl hol a cica?hogyan kell kezet mosni,fogat mosunk,cipőt,sapkát veszünk fel,felöltözünk,besegít teregetni,odaül a lavor mellé majd felnyújtja a ruhácskákat,ezt nem tanítottam csak gondolom megfigyelte mit csinálok,nagyon sokat foglalkozunk vele,játszunk,mindent elmondunk mit csinálunk,hogyan csináljuk,elővesszük a könyvet ilyesmi,most 1 éves
2012. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én sok mondókát és mesét mondok neki, énekelek gyerekdalokat, akármit csinálok, mondom neki, hogy most épp akkor mit csinálok! De már egész kicsi kora óta! És nagyon okos kis csaj! Most másfél éves, és mindent megért, szinte hihetetlen! Majdnem minden szót mond utánunk, ha mesét néz, mondja, hogy mit lát (cica, halacska, vaú, madár, nap, stb.) Ha pl. formabedobózunk, akkor mindig mondom neki, hogy milyen formát dobunk be, de ezt is már régóta! Most már ő maga mondja, hogy csillag, hacö (háromszög), stb! Hihetetlen, ahogy fejlődnek, és nézik el a dolgokat a felnőttektől, és más gyerekektől! Különösebben én nem fejlesztettem tudatosan, csak kiskorától tényleg, mint az elején írtam, mindent mondtam neki, sokat mondókáztunk, meséltem, és ilyeneket!
2012. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én pont ma zuhantam egy kicsit magamba.

13 hónapos a Fiam, és tényleg kezdettől fogva mindent mondok neki, állandóan énekelek neki, mondókázok, de valahogy semmi hajlandóságot nem mutat, mintha abszolút nem érdekelné az ilyesmi :-( Nézegetnék vele könyvet, mutogatnám a képeket, de Ő csak csapkodja, dobálja, nem érdekli, nem mutatja, amit szeretnék ... Mondókázásnál is örülök, ha egy mozdulatot tesz, de már megy is tovább. Inkább csak pakol, rámol, borogat, rosszalkodik. A formabedobót is csak 1 éves korától hajlandó a kezébe venni, próbálkozni vele. Nem akar tapsolni, pápázni :-( Pedig annyira kis okos, értelmes feje van, állandóan kapkodja a fejét, mindig figyel valamire, néz, de soha nem olyan "neki való" dolgokra. Sokkal inkább szeret az ablakból nézelődni az utcára akár fél órán keresztül is, vagy nézni a "tik-tak" órát elmélyülten. Abszolut nem úgy viselkedik, mint az általam ismert korabeliek. (Ráadásul csecsemőgondozó vagyok, sok babával volt dolgom ...)

Nem tudom, mit nem csinálok jól ...

2012. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!