Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák hogy szeditek ki az...

Anyukák hogy szeditek ki az eper/meggy/cseresznye foltokat! Már sok mindent kipróbáltam! Ki mire esküszik ami tuti beválik?

Figyelt kérdés
Ha frissen mosom ki nincs gond, de van hogy mire hazaérünk beleszárad és onnantól már nem jön ki!Így aztán otthoni ruha lesz belőle de ezt így nem győzi az ember!Van valami jó megoldás az "ecetes ollón" kívül?
2012. jún. 19. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék... mert ha beszáradt, nekem sem jön ki semmivel :(
2012. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hypo! Bár ez csak a fehér ruháknál jön be. A színeseknél engem is érdekelne néhány házi praktika.
2012. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
nálunk csak az ecetes olló:)
2012. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia.

Én Vanis szappant használok.Mielőtt bedobom a mosógépbe jól bedörzsölöm a foltot nekem mindig feloldja,és szépek lesznek a rucik.Még a kaki/kakaó foltot is gyönyörűen kiszedi a ruciból.

2012. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, bár ehhez egy komplett vegyianyag raktár kell:-D


"A friss folt bármilyen anyagból langyos szappanos vízzel vagy hígított szalmiákszesszel nyomtalanul eltávolítható. Régebbi foltot azonban már nagyon nehéz eltüntetni. (Tausz György)


Színes anyagok foltjait szappanoldatban áztatjuk, melyhez kevés szalmiákszeszt is adunk. Ezzel először eltávolítjuk a gyümölcs cukor- és pektintartalmát. A még megmaradt festékanyagot 3%-os hidrogénperoxiddal, utána gyengén savanyított nátriumbiszulfittal kezeljük. Előzetesen végezzünk próbakezelést! (Tausz György)"

2012. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

szia!

Ha foltos lesz, azonnal ariel folttisztítót öntök rá, így dobom a szennyesbe. + a mosáskor is öntök egy picit a gépbe.

2012. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mosószappan és áztatás. Nálam ez jön be. Haza érve bedörzsölöm mosószappannal és a következő mosásig áztatom. Ha ez 1-2 nap múlva van csak, akkor reggel és este is lecserélem a vizet rajta és újra bedörzsölöm.
2012. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 krisztivan ***** válasza:

Rakd ki a napra és kiszívja a foltokat:-))Tényleg,nem vicc.

Próbáljátok ki,mosás után irány a déli napsütés!

2012. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Lavórba meleg vizet engedek, bevizezem a ruhát és sima baba szappannal bedörzsölöm, áztatom 1 éjszakát. Így nekem kijönnek a foltok, pedig mosódióval mosok.
2012. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A gyümölcsfoltokra citromsavat szórok, az szépen elhalványítja, majd kimosom.
2012. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!