Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kor alatt sokan nem...

1 éves kor alatt sokan nem adnak egyáltalán sós ételt a babának. Mi ennek az előnye és hátránya?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A só nagy mennyiségben károsítja a vesét, ugyanez vonatkozik a felnőttekre is.
2009. júl. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, nagy mennyiségben.

De mi az oka, aki abszolút nem ad a babának?

Itt arra gondolok, hogy pl főzeléket, pépet sem izesít vele semmilyen szinten.

2009. júl. 6. 09:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ételbe,akár baba,akár felnőtt nem szabad sok sót tenni,mert az valóban káros.Viszont az sem jó,ha nincs benne egyáltalán só.Ha csak egyéves kor után sózod az ételt,nehezen fogja elfogadni,mert szokatlan az íz számára.Nem értem,hogy miért kellene olyan ételt adni a gyereknek,amit a felnőtt sem enne meg,mert nincs íze.
2009. júl. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hátránya lehet az, hogy golyvás lesz, mert a sóban (ami olyan) van jód. És a jódra szüksége van a szervezetnek. Nézz utána a neten, miben van még jód, és egyen olyat a gyerek.

Előnye az, amit előttem már leírtak. :)

2009. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, előnye, hátránya, amit előttem leírtak, bocsi! :D
2009. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A védőnőmtől nem is tudom van-e értelme megkérdezni, mert pl azt mondta, hogy terhesség alatt max 8 kg-ot szabad hízni.

????

Neten akárhol olvasok utána, vagy könyvekben, mindenhol 12-16 kg súlygyarapodásról beszélnek.

2009. júl. 6. 09:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Én tengeri sót használok,de csak akkor maikor tényleg még számomra is íztelen a főzelék amit csináltam neki!
2009. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érdemes akkor ilyen oldalakat keresni, és kérdezősködni a többi embertől is. :)

Sajnos nekem is mondtak már hülyeség a dokik. :/

2009. júl. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

tengeri só:

van róla egy kis füzetkém, amit ugye reklámként kaptam - talán a védőnőnél - igen talán ez. Bár a fene se tudja, ez is olyan dolog, hogy régebb nem foglalkoztak ilyesmivel. / és én pl allergiás is vagyok egy csomó dologra..... mondjuk nem kajákra /


hülyeség a védőnőtől, dokitól:

nem is tudom néha mire jó ez a rendszer manapság. Régebb biztos hasznos volt a kismamáknak a védőnői tanácsadás meg látogatás már a terhesség alatt is, de ma? Nem hiszem.....Mire oda kerültem, hogy védőnőhöz mentem, már szinte minden elolvastam neten. Nekem nem tudott újat mondani. Vagy max olyat, ami hülyeségnek tartottam az előző olvasmányaim miatt:) Nem tudom mennyire képezik magukat mindig az újabb dolgok felé. Főleg az idősebb védőnők. Szerintem leginkább a "rég bevált" módszereket és elveket szajkozzák leginkább.

És erre nincs szükségem.....szépen bologatok és jópofit vágok, de ennyi.

2009. júl. 6. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:

A védőnőknek igazán,nem a "normális "talpraesett emberekkel van dolguk,hanem a pl.sokgyerekes családokkal,etnikumokkal,egyedülállókkal,tehát az olyanokkal,ahol probléma lehet.Az én védőnőm nagyon normális,30 éve védőnő,látott már ezt-azt.Ő elég felvilágosult,továbbképzésre jár(kötelező),de pl.fölöslegesen engem sosem zaklat,viszont ha problémám van szinte bármikor hívhatom.

Sózással nincs gond,ha csak picit adsz,negyedannyit sem,mint amit mi eszünk.Mértékre kell figyelni.

2009. júl. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!