Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól aludjon rendes...

Mikortól aludjon rendes ágyban a rácsos helyett? Vagy kezdésnek elég, ha a 3 kivehető rácsot kiveszem? Mivel jobb a leesésgátlós ágy ennél?

Figyelt kérdés
2012. jún. 19. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gyerkőctől függ, te tudod, hogy hogyan alszik.

Nekünk nem lehetett kivenni rácsot a kiságyból, de átalakíthatós ágya volt a fiamnak, tehát az egyik oldalon a teljes rácsot tudtuk csak levenni. Ezt 16 hónapos korában tettük meg, de a fiam nem nagyon forgolódós típus. Olyan mint én, nyugodtan alszik. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor fordult meg, helye lett volna mert 70*140-es az ágya. Levettük az egyik oldalon a rácsot (nem a fal felől :o)) és alvásnál egy kisebb matracot húztunk ki az ágy alól, ha leesik, arra essen. Sose esett le, ez a matrac pedig arra lett jó, hogy mi oda tudjunk feküdni mellé :o/

Most 2,5 évesen kapott új ágyat, 110 cm-en alszik, lépcsős ágy. Most többször dobálja magát de elalvás előtt csak. Ügyesen betartja, hogy az ágyon csak feküdni vagy ülni lehet, nem áll fel rajta, és játéknak nem is használjuk.


Mi azért is vettük le a rácsot, mert ha simogatni kell, akkor elég nehéz volt behajolni, a rácson keresztül meg ne olyan. De ha nektek nincs ilyen cél, akkor elég, ha pár rácsot kiveszel, aztán majd meglátod, mennyire használja a gyerkőc ki-be járkálásra.... Nekünk nem volt leesésgátlónk sem a fenti okokból... nem kellett.

2012. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!


Nekünk is 70x140-es, átalakíthatós kisággyá, de amíg rácsos, ki is vehető belőle 3 rács középen....ő eléggé forgolódós...

2012. jún. 20. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!