Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok? Nem gondoljátok...

Mit gondoltok? Nem gondoljátok jobb lenne ha mindenki kicsit visszafogná magát?

Figyelt kérdés

Az oldal tele van olyan válaszadókkal,akik folyton belekötnek mindenbe,főleg a babás témakörökben.magyarázza már el valaki,honnan gondolja egy-két "okos", hogy amit Ő csinál ahogyan,Ő csinálja,Ő gondolja az a jó? A jö anyuka fogalmát leszűkítik bizonyos tulajdonságokra, nap mint nap jönnek újabb anyukák akik kétségbeesnek vajon jó anyák-e? Kérdem én miért kell azt híresztelni,hogy csak az a jó anya,akit a gyerekkel való foglalkozás 100%osan kielégíti,együtt alszik vele,szoptatja 3 éves koráig,senkire sem hagyja,gyerek nélkül sehova sem megy,miután megszületik a gyerek teljesen megváltozik az élete,nem számít neki,hogy nő is,nem érdekli semmi más csak a gyerek stb. ? Mert azt vettem észre,hogy aki kicsit lazább,más igényét is kielégíti,kikapcsolódik,rá hagyja nagyszülőkre vagy bébiszitterre a gyereket,nem alszik vele,nem szoptatja,azért a régi élete is meg van még a gyerek a része lett,de nem forgatta fel teljesen,érdekli más is nem csak a gyerek, a gyerek mellett tanul is,dolgozik is van hobbija barátnőzik,időnként szórakozik azt máris lehordják.

Utána meg jönnek a kérdések,hogy jaj szegény anyukák akik minden pillanatát élvezik a gyereknevelésnek az éjszakai kelésektől a pelenkacserékig,hisztikig, hogy jaj de rossz nekik,mert az a divat,hogy az ember "szenvedjen" és fárasztónak találja néha gyereknevelést,holott mindenhol azt olvasni hogy azok az anyukák akiknek könnyebben megy vagy más milyen beállításúak azokat lehúzzák,meg leszólják akik másképp működnek akiknek az anyaság fogalma nem egyenlő a mártír,rabszolga,24 órás robottal.

Természetesen tisztelet a kivételnek kicsit sarkítottam,remélem azért kivehető mire gondolok.

Nem gondoljátok,hogy sokkal jobb lenne ha mindenki magába nézne és nem azzal töltené a napjait,hogy idegen embereket ócsáról,leszól, és elgondolkodna rajta nem biztos csak egy helyes,és jó út létezik,és nem biztos hogy mindent tökéletesen csinál?


2012. jún. 18. 19:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*jó anyuka fogalmát
2012. jún. 18. 19:45
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Én meg azt nem értem miért szórakozni jönnek ide az unatkozó anyukák, és miért reklamálnak, ha valaki századjára teszi fel ugyanazt a kérdést.


Ez nem azért van, hogy az unatkozók örömre leljenek, hanem hogy mindenki feltegye a kérdéseit, akár százszor egy nap ugyanazt.

2012. jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Kedves előző, pont ezért írhat ide a kérdező is.


Tökéletesen egyetértek egyébként veled. Idegesítő, ez van, sok az önigazoló anyuka. :)

2012. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Hát igen érdekes a téma felvetésed. Nem is nagyon kell messzire menni ez ügyben, hiszen nagyon sok nagymam is úgy gondolja, hogy az a jó amit annak idején ő csinált. Pedig lrehet nem mindenben van igaza.

Igen ez egy közösségi oldal és sajnos nem lehet kivédeni ezeket a hozzászólásokat. Csak annyit lehet csinálni, hogy mérlegeli az ember és ami hasznos és úgy gondolja, hogy lehetne alkalmazni az ő életében is azt megjegyzi a többinél az egyik fülén be a másikon ki.

Jobb lenne ha kicsit jobban odafigyelne az ember a mondókájára de nem egyszer jártam úgy más fórumon, hogy amit én flegma hangnemnek véltem az nem is volt az csak ugye írásban teljesen másként hat a mondanivaló.

2012. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Épp egy mai kérdés miatt jutott eszembe pont ez!

Tök mindegy mit is csinál valaki, hogyan nevel, milyenek az elvei és nevelési módszere, ha nem hisz magában vagy ha kérdése merül fel, akkor rögtön kamu kérdésnek nézik, rögtön elhordják az anyukát, rögtön ellenségesek vele. Pedig nem egy anyuka van, aki kételkedik saját magában, éppen az olyan beszólások miatt, amiben semmi segítő szándék nincs, hanem csak támadás!

De szerintem ez a net átka, itt személytelenül tök egyszerű ítélkezni, kételkedni, alázni.

S aki leginkább ócsárol, az nem jön ide elolvasni a kérdésedet kérdező és a válaszokat sem szemezgeti át, vagy ha el is olvassa, akkor sem ismeri fel önmagát, mert nem lát túl az orránál.

Most már csak azt remélem, hogy annak az anyukának, akinek tényleg segítségre van szüksége, az nem veszít még jobban az önbizalmából a sok bántó beszólás miatt.

Soha nem volt bennem amúgy annyi kétely, mint azután ha elolvasok itt egy pár kérdést...de már rájöttem pont úgy vagyok jó, ahogy vagyok. :)

Remélem erre más is rájön! Bár akkor egy beképzelt dögnek fogják nézni... :) De ennyi baj legyen. :)

2012. jún. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Igen igazad van,és tudod az a gáz,hogy ez néha már rám is rám ragad,és átveszem a stílust.Utána meg szégyellem magam,mert én amúgy egy nagyon empatikus ember vagyok...
2012. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Valahogy úgy érzem, hog ez a típus, akit leírt a kérdező, az a kategória, aki tényleg leugat mindenkit, és csak ő a jó. Na de miért is? Talán pont amiatt, hogy ennyire rá vannak kattanva a témára, hogy ők a nap 24órájában tökéletes anyukák, egyátalán nem nők, feleségek, csak anyukák. Be vannak savanyodva, és ha valaki másképp csinálja, lazább anyuka, az akkor már rossz, és el kell ítélni. De nem azért, amit csinál, hanem amiért a tökéletes anyuci ezt nem teheti..

Én inkább sajnálom az ilyen anyukákat, holott nagyon szívesen megmondanám nekik a magamét.

Annak a gyereknek milyen élete lesz, akit 3éves koráig burokban nevelnek, szoptatják, magukkal altatják, és az anyuka az egyedüli társaság neki?

Mert az szép és jó, hogy az anya nem hagyja egy vadidegenre a gyereket, de attól még a feljlődéséhez hozzá tartozik, hogy más emberekkel is megfelelő kapcsolatot létesíthessen pl. nagyszülőkkel.

Aztán a legszebb pedig az egészben, hogy midjárt jön is egy ilyen anyuka, aki szítani fogja a vitát, és leponozgatni mindenkit, mert elmondta a véleményét.

De nem tudunk ellene mit tenni. Mindig voltak ilyenek, és lesznek is.


Én a magam részéről büszke vagyok rá, hogy nem vagyok a nap 24órájában tökéletes anyuka, mert én hibázni is szoktam velük ellentétben, de tanulok belőlük.

2012. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon jó kérdés! Kiészíteném: Miért járnak olyan anyukák egy segítségnyújtó fórumon, akik nem képesek mást segíteni és azok az anyukákról is éppen ugyan úgy megvan a véleményem akik pedig éppen hogy az ,,egyen a gyerek kutyaszart" okosságot igeként osztják a sok kezdő szülőnek. Eygszerűen már rosszúl érzem magamat, amikor valaki feltesz egy kérdést és egy másik anyuka a kérdést kritizálja nem pedig rá válaszol. Én azt gondolom, hogy az ilyen anyukák sajnos vagy ennyire nem találják a helyüket, vagy marhára primitívek egy kérdés megválaszolásához is. Ha én itthon pánikolok a síró gyerekemet nézve aki ordít a fogfájástól és nem érem el a védőnőmet és kétségbeesésemben tapasztalatokra lenne szükségem, hogy mit próbálhatok még adni a gyerekemnek, hogy segíthessek rajta, akkor bizonyára nem arra vagyok kíváncsi, hogy szám szerint mennyien tették fel a kérdést ha én nem találtam közötte számomra hasznos kommentet, de azért ne akarjon rábeszélni senki sem a pálinkáskenyérre, hogy aludjon a gyerek inkább és kész...Adjunk hasznos és érdemleges és BZTONSÁGOS válaszokat! És könyörgöm! Ne vitassuk már fölülbírálva a gyermekorvoskat hogy pl a hozzátáplálást hogyan javasolják pusztán mert nagyanyáink is felnőttek zsíroskenyeren. Mi értelme van a tudatlanságunkból a többséget lázítani? Én sem tudom pontosan mit miért, de nem veszélyeztetem a gyerekemet és másét sem. Olvastam igen kétségbeejtő válaszokat több alkalommal is. Ez nem segítségnyújtás! Sem az, ha egymást köpdössük, sem hogy a gyerekeiket köpdöstetjük meg velük... Ezek miatt kezd valóban élvezhetetlenné vállni ez a fórum. Régebben sokkal több valóban hasznos információt adtak egymásnak az emberek. Sokszor csak inkább azok között keresgélek már...
2012. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos a hozzátáplálásnál is,úgy gondolom hallgatok arra az orvosra inkább aki az én gyerekorvosom volt akinél felnőttem,ugyanis sajnos köztük is pár aki, a trend szerint ad tanácsot.Engem egyik kérdésnél szinte megköveztek hogy merek tejet adni a gyerekemnek, egy kétségbeesett anyuka kíváncsi volt mit tegyen,mert a babája nem eszi meg a tápszert kérdezte adhat-e már tejet,szegény kapott hideget meleget,hogy meri feltételezni,hogy az 1-1-5 éves gyerek tejet iszik.Hihetetlen,komolyan szerettem feljönni mindig de egyre jobban elszomorít ami itt megy, ami még eszembe jutott,hogy szerintem megszüntethetnék ezt a pontozósdit mert abból is rengeteg vita merül fel. Köszönöm az eddigi válaszokat! Kíváncsi vagyok még véleményekre ! :D
2012. jún. 18. 21:16
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Pont ma írtam le egy kérdésnél, hogy mennyit ártanak az ilyen válaszok ezen az oldalon.


Szülészeti klinikán vagyok pszichológus, egyre több posztnatális depresszióval találkozom. Természetesen ennek sok oka van, mégis, a saját praxisomban a legnagyobb rizikótényezőnek azt a tendenciát látom, mely szerint ma, amennyiben egy nő anya lesz, fel kell oldódnia ebben a szerepben. Nem akarhat szabadidőt, nem akarhat gyermek nélkül pár óra kikapcsolni, nem akarhat fodrászhoz menni, kettesben egy-két napot valahol eltölteni a férjével, nem hagyhatja nagyszülőkre a gyermekét egészen sokáig, a többi elvről nem is beszélve (szülésélményektől a szoptatáson át a hozzátáplálásig). Ezek az anyukák kőkemény elvek, platformok szerint élnek, nevelnek, léteznek, önfeláldoznak, de a tapasztalat nem azt mutatja, hogy az ő gyermekeik a legkiegyensúlyozottabbak.


Kevés nő van, akit az anyaság ténye egy életre, tökéletesen, maradéktalanul boldoggá tesz, és nem kell neki többé más örömforrás. A legtöbb, itt így válaszoló anyuka sem ilyen, pusztán nyomja őket a morál, az új trend, hogy anyukaként minden más szerepből szublimáljanak. Ettől aztán frusztráltak, fórumokra mennek, névtelenül, ahol az önigazolást mások számára is bántóan hajszolják. Persze, van kivétel, az (nem pejoratív!!!) "ősanya" típus, akinek valóban az életcélja az anyaság. Ő azonban nem ír ide, nincs szüksége arra, hogy az érzése szerint helyes életstílusról bárkit is meggyőzzön.


Egy anyának nem pusztán azért kell nőnek, feleségnek, szuverén, önálló identitásnak maradnia, mert fontos az ő pszichéje, az ő élete is a gyermek mellett (persze ezért is), hanem azért mert pont a gyereknek a legfontosabb az, hogy minél többféle szerepváltozatban állhasson előtte mintaként a szülő, az édesanya.

Szenzitívnek kell maradni, tudni, hogy milyen módon szeretnék ÉN nevelni (nem tankönyvből, nem olvasmányokból, érzésből, magamra is vigyázva).


Személyesen is érintett vagyok egyébként, mennyi, de mennyi alkalommal hordtak el itt mindenfélének azért, mert én tudatosan hagyom a babánkat a nagyijával, fordítok időt magamra is, és a férjemre is (nem csak amolyan elkapott fél órákat, hanem heti egy egész délutánt), és bizony ha van lehetőség, el is utazunk egy-két napra néha. Tudom, hogy milyen szükségleteim/szükségleteink vannak, ezeket óvjuk, mert kiegyensúlyozott szeretnék maradni, és így állni a lányom előtt. Nőként és feleségként is.


Mondanom sem kell, mindketten imádjuk a Manót ettől... :))


És mindig le is fogom írni a "Hagyhatom-e egy órára a nagyival a 3 hós babámat?" "Ünnepeljünk-e a férjemmel hétvégén a házassági évfordulókon?" stb. típusú kérdéseknél, hogy én bizony nem szégyellek néha pihenni, néha barátnőkkel találkozni, és emellett élvezni a gyermeknevelés minden pillanatát. Mert tudom, látom, hogy hány nő betegszik bele feleslegesen a teljesen irreális, és néha szürreális szuperanyu trendbe...

2012. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!