Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan védjam meg 4hónapos...

Hogyan védjam meg 4hónapos babámat a kullancsoktól?

Figyelt kérdés
Elvégre itt a jó idö és ébrednek a kullancsok is sajnos!Sokat vagyunk a szabadon és nagyon félek hogy belemászik a picimbe!lehet-e ilyen korban oltást kérni?és ha sajnos találok egyet orvos vegye ki ugye?köszönöm a válaszokat!
2008. ápr. 28. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell,hogy doki vegye ki.Én pl mindig magamnak szedem ki.Ha bent marad a feje az sem baj,nem abban vannak a bacik,és az majd kilökődik magától.Nem kell aggódni.Van olyan akinek a vérét nem is szeretik,bennem pl egy kezemen meg tudom számolni,hogy mennyi volt eddig,a bátyámat pedig eléggé szeretik.Azt nem tudom,hogy lehet-e oltást kérni,ezt kérdezd meg a gyerekorvostól,hogy ilyen pici korban is adható-e.Amúgy Lyme kór ellen nincs is,csak a hepatitis kullancsok által terjesztett verziója ellen.Ha kiszedtél egy kullancsot azt őrizd azért meg egy befőttes üvegben néhány napig,és ha piros folt jelenik meg a babán a kullancscsípés környékén(nem ilyen 1-2 mm-esre,hanem nagyobbra néhány centisre gondolj)akkor kullancsostól menj dokihoz.Jah,és egy kulancsot úgy lehet hatásosan megölni,ha a körmöddel szétroppantod a fejét,nagyon ellenálló.
2008. ápr. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kullancs által terjesztett agyhártya- (vagy agyvelő?)-gyulladás ellen van oltás. Ezt érdemes beadatni, mert nagyon súlyos lehet. A Lyme-kórt pedig (ez ellen nincs oltás) ha időben észreveszik (piros folt a kullancscsípés helyén), antibiotikummal gyógyítható.

Azt sajnos nem tudom, mennyi idős kortól lehet beadatni, de nemsokára én is megkérdezem a dokit, mert én is féltem a fiamat.

2008. ápr. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Most tudtam meg, hogy az oltást 2 éves kor alatt NEM ajánlják! Viszont ha van benne kullancs, érdemes elrakni és meg lehet vizsgáltatni, hogy fertőzött volt-e, így az esetleges betegséget már korán el lehet csípni és hamar gyógyítani.
2008. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!