Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos kislányom elkezdte...

Porcukormókus kérdése:

4hónapos kislányom elkezdte szopni az ujját. Ti megpróbálnátok leszoktatni róla?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan? (az ujjszülötteknek való kesztyű nem jött be, a játszócumit meg nem fogadja el, mióta felfedezte a hüvelykujját)

Nem szeretném, ha fogai emiatt lennének később "csámpásak".


2011. szept. 22. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Leszoktatni igazából nem tudod. Jöhet a foga, azért veszi a szájába. Nálunk is ez van, a fiam 3 hónaposan kezdte, most 4 hónaposan kijött az első foga. Talán valami könnyen megfogható rágókát próbálnál...
2011. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szoptatott baba?

Az én gyerekeim pontosan addig szopták az ujjukat amíg az első fogaik kiestek.

Akkor egyik napról a másikra abba hagyták. Csak akkor szopták ha nagyon fáradtak voltak.

Most nagykorukra gyönyörű szép egészséges fogsoruk van. Ne izgulj, mert ha ő ezt akarja úgysem lehet erővel a műanyag cumira kényszeríteni.Tudok olyan gyereket aki cumit szopott és most fogszabályzós.

2011. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha sem volt csámpás a fogam, pedig vagy 5 éves koromig szopiztam az ujjam.

Amúgy nem tudod őt leszoktatni erről, a keze mindig kéznél van, nem tudod lekötözni.

Amúgy ne aggódj, ez nem rosszabb, mint egy cumi. Lehet kevesebb ideig cumizik egy gyerek, minthogy szopja az ujját, de vehetsz vagy 70 darab cumit, mert úgyis koszos lesz, úgyis tönkremegy, úgyis elhagyja a gyerek. S ha nincs meg jön a hiszti...ja, és a kezét napközben lefoglalja a játékokkal, míg a cumi egész nap lóghat a szájában. Legalább ezzel nem kell szenvedned. S félre ne értsetek cumizós babák anyukái, nem vagyok cumiellenes, csak próbáltam a kérdezőnek pozitív képet adni az ujjszopásról. :)

Lányom is cumizza az ujját, de csak ha álmos, és soha nem kellett neki a cumi, pedig megpróbáltam adni neki. Idővel úgyis leszokik róla, nem aggódok rajta.

2011. szept. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne szoktasd le még főleg ne ! Ilyenkor még kell kielégíteniük a szopási ingerüket, és maguktól érzik melyik esik jól nekik a cumi, vagy az ujj.

Én olvastam oldalt, hogy sok sok felnőtt is szopizik. Persze szégyenérzet van, és nem tudja róluk senki, talán a családjuk csak. Ahogy nő, le kell foglalni nappal, akkor kevésbé jut majd eszébe.

A mi kisfiunk most lett 7 éves hétvégén lesz a buli, és onnantól lesz az, hogy csak este kapja meg a kis cuccát ami kell a szopizásához. (csak pihenni szopizik, játék közben nem) Látni cumisokat sokat még a játszón, meg sétálva mindenhol a szájukban van, ilyesmit azért a szopisoknál kevesebbet látok.)

Fogai szépek, igaz a felső kettő most fog kiesni, majd látjuk hogyan jönnek az újak. De én ismerek több felnőttet a foguk állásából meg nem mondanám, hogy szopiznak, és ismerek olyat is, aki nem szopizik mégis csámpás fogúak.

Van valami amit használ a szopizáshoz ? Mert ha igen, akkor majd amikor nő el lehet venni, nélküle lehet nem esik olyan jól. De az még odébb van, lehet még eztán fog rászokni.

2011. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, épp mostanában hallottam többektől, hogy a gyereke cumis volt, elvették tőle 4-6 évesek és átszoktak az ujjukra.

Ne izgulj emiatt még ne !

2011. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, nem kell éjszaka többször visszaadni a cumit és szépen elaltatja majd magát vele.
2011. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!