Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második napja váladékozik az...

Második napja váladékozik az egyik szeme a 4 és fél hónapos kislányomnak. Kitörölgetem kamillával, de eddig nem tapasztaltam javulást. Mennyünk orvoshoz, vagy a gyógyszertárban lehet venni valamilyen cseppet?

Figyelt kérdés
Örülnék, ha olyanok válaszolnának, akiknek a babájánál ez előfordult, és sikeresen megoldódott a probléma. Nekem mindig gondot okoz eldönteni, hogy vajon elég vagyok-e én a probléma megoldásához, vagy mennem kell a gyerekorvoshoz. Nem akarok minden kis vacakkal a dokihoz menni, de attól is félek, hogy valamilyen problémát esetleg nem veszek elég komolyan. Kérlek segítsetek.
2009. júl. 6. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen kissebb korában ha anyatejes akkor cseppents bele neki egy kis anyatejet nekünk védőnő mondta és helyre jött tőlle.

Jobbulást! 8 hós baba anyukája.

2009. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk volt ilyen, hogy nagyon váladékozott, megijedtem, hogy kötőhártyagyulladás, vagy vmi komolyabb, de kb 2 óránként áttörölgettem kamillával, másnapra rendbejött.

Írtad, hogy már második napja tart, szerintem ma délután még törölgesd, de ha reggelre sem jobb, inkább vidd be a dokihoz.

Gyógyszertári vény nélküli cseppet ilyen csöppségnek nem tudom, hogy adnak-e.


Egyébként ne aggódj, én is olyan vagyok, hogy sose tudom vigyem-e dokihoz, vagy ne..........

2009. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babámnak is váladékozott a szeme! Rájöttünk hogy huzatott kapott az autóban, szegénykém. :( Mikor folyt a könnye piros volt azon a részen ahova folyt és folyamatossan könnyben volt a szeme, viszketett is neki!

Kamilláztam neki, de nem használt. Védönőtől hallottam hogy tejet cseppentsek a baba szemébe és az is jó, azzal mondjuk nem nagyon próbálkoztam, inkább erősebb kamillás vizet készítettem és csak kamilláztam neki. javult neki majd elmúlt! :D Néha a szemébe megy egy kis anyatej! az is tényleg jó rá!

2009. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mármint anyatejet, lemaradt! :D
2009. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk pont ugyanennyi idős a kislányunk. Neki is volt már 2-3 alkalommal ilyen problémánk - a kamilla nálunk sem sokat használt. A doki írt fel szemcseppet - Brulamycint - napi 3x1 csepp. Ettől 1-2 nap alatt rendbejött.

Szerintem mutasd meg dokinak!

2009. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyatejtől elmúlt. Köszi a segítségeteket!
2009. júl. 10. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!