Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen arányban adtok bolti,...

Milyen arányban adtok bolti, illetve házilag készített ételt a babátoknak? Nem tudom mit tehetnék, hogy szívesen egye a főztömet?

Figyelt kérdés
Az én 7 hónapos kislányom jól feladta nekem a leckét, ,mert az üveges hipp kajákat (cukor nélkülit veszem) mohón, jóízűen megeszi, viszont amit én készítek neki, attól sokszor öklendezik. Rengeteg fajta variációt (üvegessel megegyezőt is) készítettem már neki, de nincs nagy sikerem vele.
2009. júl. 6. 22:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

próbáld úgy adni neki h te is eszel közben , az én kis lányom akkor eszik a legjóízűbben ha látja h mi is hammizunk és ő is kéri azt amit mi eszünk. Észrevétlenül szépen át áll arra amit te készítesz neki.

próbáld ki hátha bejönn.!

üdv. 13,5 hós baba anyukája

2009. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk is jobban fogy a bolti üveges, (7 hónapos), így többnyire azt kap. Ha nagyon olyan kedvem van, akkor csinálok neki házilag is, de valóban jobban szereti az üvegest. :(((
2009. júl. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

szia! nálunk is ez a helyzet, bár a babám mindjárt 9 hónapos. a kedvencei: brokkoli nyúlhússal, vadas marha rizzsel, zöldségek bárányhússal stb.

mindegyik remekül illatozik és nem tudom, hogy de van bennük hagyma. csak azt eszi meg amiben van :) én ilyet házilag nem tudok csinálni, hogy pocikímélő legyen. így nem főzőcskézek neki...

de a családnak főzött kaját szívesen eszi, pár kanállal már adok neki (de csak repetaként, a bébikaja után) és imádja! persze csak piciket merek és olyat, amit tudom, hogy nem árt neki. én elég sótlanul, kevés fűszerrel főzök (nem bírja a gyomrom), így rövidesen közös koszton leszünk :)

2009. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Az enyém 1 éves és még mindig sok bébikaját eszik.

Főzök sokat a családnak, apa, meg nagyobb gyerek így arra nincs időm, hogy külön a babának csináljak valamit.


Amikor olyat főzök ami szaftos (pörkölt, főzelék, paprikáskrumpli stb) akkor azt eszi velünk.

Hátul még csak most jön a foga és a rántotthúst nem rudná megenni. Csócsálja persze, ismerkedik vele, de még nem tud annyit enni belőle, hogy jól is lakjon.

2009. júl. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
47%
én minden nap főzök neki, nem is nagyon kap üvegeset, csak ha nincs időm főzni. Szerintem ez szoktatás kérdése, ha üvegessel kezdtél, akkor azt szereti. Olyan nincs, hogy te főzöl neki és nem ízlik, ha előtte nem kapott üveges kaját. Nem lehet, hogy darabos amit te főzöl, és azért öklendezik? Mert nekünk is így volt, amíg nem kezdtünk darabost enni, hogy attól öklendezett.
2009. júl. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
43%
én azt soha nem értettem, hogy lehet, hogy valakinek aki minden nap főz a családjának, nincs ideje, hogy a gyereknek főzzön... egy lábassal többet raksz fel és kész! Én előbb felrakom neki a husit, amikor az megpuhult kiveszem és rakok bele zöldséget, vagy rögtön a husi mellé. A husit szétszedem a "szálaira", a zöldséget behabarom joghurttal és rizsliszttel, összetöröm villával és összekeverem a hússal. 10 perc! és a gyerekem friss, egészséges ételt kapott amiben tudom, hogy mi van.. a rántott húst is szét lehet szedni pici darabokra és máris meg tudja enni.
2009. júl. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

o6:06os valaszolo, hat van olyan, hogy a baba az uvegeset szereti, nem csak szoktatas kerdese. en 3 hetig probaltam sajat keszitesuvel megszoktatni a babamat, soha addig nem evett uvegeset es miutan sehogy sem haladtamkiprobaltuk es azt legalabb megette.

a kerdezonek:en ugy probalok neha hazit is becsempeszni, hogy higabbra csinalom es sokaig turmixolom, es en is eszek a babaval, mert akkor mintha jobban erdeklodne a kaja irant

2009. júl. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%
akkor sem akarom elhinni, hogy egy gyerek ne egye meg amit főzöl neki, ha előtte nem kapott mást. Hát honnan tudhatná, hogy a másiknak milyen az íze? ha nem eszi meg akkor még nem érett az ilyen kajákra, várni kell vele 1 hónapot. Nem kell már 4-5 hónaposan nyomatni nekik a főzeléket, az én fiam a mai napig egyben kakálja ki a kaját, ha van benne répa mert nem tudja megemészteni, pedig 10 hónapos! És 200 éve amikor nem volt üveges kaja mit csináltak a gyerekkel, ha nem akarta megenni amit csinált neki az anyja? Szoptatták tovább, vagy adtak neki tehéntejet.És megpróbálták később megint.
2009. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

Sajna az én fiam is sokkal szívesebben eszi az üvegest.

sokat főzök neki, de a vége az, hogy kinyitok egy üveget:(

7 hós

2009. júl. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

06:11

Lehet Te szuper anyuka vagy, de én nem tudok többfélét főzni, pláne nem egyszerre.

Azért még nem kell leugatni, és írtam, hogy eszegeti a rántott húst is! De ő olyan jól eszi a főzeléket, egy egész üveggel, azzal lakik jól csak, nem a nehezen rágható egyéb dolgokkal.


JA ÉS NE GONDOLD, HOGY AMIT TE FŐZÖL ABBAN TUDOD MI VAN.

Inkább üveges kaja, mint Auchan-ba vásárolt nitrites sárgarépa, pirosított paradicsom, vegyszeres zöldségek stb.

2009. júl. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!