Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kecskeméti gesztenye-alma-csir...

Kecskeméti gesztenye-alma-csirkehússal. Csináltatok már ilyen ételt házilag a babátoknak?

Figyelt kérdés
Aki csinált már leírná hogy készítette el? A babám most csak ezt hajlandó megenni.
2010. nov. 9. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnak a mai napig (pedig már 13 hónapos) még mindig nagy favoritja:


Én mirelit maroni natur gesztenyét szoktam venni, egy doboz két főzésre (4 adag) elegendő kb. 450 forintba kerül az Auchanban.


Két nagyobb krumplit meghámozok, kockára vágok, oda rakom főni éppen annyi vízzel, hogy ellepje. 15 perc múlva hozzáteszem a gesztenyét (fél doboz), és kb. 2 perc múlva egy nagyobb ), leturmixolom és jégkockatartóban lefagyasztom.


Hasonló a céklafőzelék, csak ott a krumpli előtt 15 percig főzöm a kockára vágott céklát, majd utána adom hozzá a többit (értelemszerűen a gesztenyét nem).


A cukkinifőzeléknél pedig a krumplival együtt főzöm a cukkinit. Ha a gyümölcsös kajákat szereti a gyereked, próbáld meg még a spenótot is, rakj banánt is a krumpli mellé.

2010. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, bocsi valamiért a közepe kimaradt:


Szóval, ha a cékla és a krumpli megpuhult egy nagyobb almát szoktam még belekockázni, ha felforrt már kész is. A húst előre megfőzőm annyi vízben, ami éppen, hogy elfedi, leturmixolom és jégkockatartóban lefagyasztom.

2010. nov. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a receptet!

A spenótos-banános elég érdekes, de szereti a spenótot és a banánt is, együtt még sose evett, de lehet hogy kipróbálom.

2010. nov. 9. 16:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez volt a mai kaja,csak én még körtét is tettem bele.

5-6szem gesztenyét megfőzöl(vagy meghámozva 15p,vagy bevágva a héját 5p,és abban a vízben hagyod kihűlni,majd meghámozod),1 almát megpucolsz,felkockázva megpárolod,a csirkehúst is megfőzöd,az egészet összeturmixolod és kész.Lehet plusz körtét,vagy meggyet is tenni bele,úgy is nagyon fini. :)

2010. nov. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen neked is.
2010. nov. 10. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!