Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy legyen meg a napi fél...

Hogy legyen meg a napi fél liter tej?

Figyelt kérdés
1 éves a fiam. Már nem szopizik. Ha adok neki tejet/kakaót/junior italt (lényegében mindegy, mit) 4-5 kortynál nem iszik meg többet, így nálunk az nem működik, hogy reggel, este megiszik 2dl tejet. Minden nap eszik egy joghurtot, és este tejbegrízt vacsizik. De így nincs meg a fél l, szoktam neki adni sajtot, tejfölt, de azt sem eszi meg minden nap. Hogy szoktathatnám rá, hogy reggel, vagy este (vagy mind2) megigyon 2 dl tejet?
2012. jún. 25. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy. A lányom 7 hónapos korától nem itta meg a tápszert. Ment a trükközés, meg vettem a külön féle tápszereket. 10 hónaposan találtam egyet, azt megitta, de csak este kb 150 ml-t. Utána egy évesen beállt a reggel 120-150 ml, este 210 ml. És most, 16 hónaposan vagyunk ott, hogy reggel 250 ml, este 270-390 ml között iszik.

De erőltetni nem lehet. Meg kell kínálni időnként, aztán vagy elfogadja, vagy nem.

2012. jún. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért ezt annyira nem kell komolyan vennil.Egyen 1-2 joghurtot egy nap,tejbegrízet,terjtermékeket ha akar és ennyi!
2012. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt meg.

Nálatok még jobb is a helyzet, mert legalább a tejbegrízt megeszi. Most sztrájkol egy kicsit, majd valamikor megint megissza a tejet. Az én lányom 7 hónap szünetet tartott, de most sem viszi túlzásba a tejtermékek fogyasztását.

A dokink szerint nem baj, csak minden nap egyen valami tejes dolgot. Pl. 1 rudit.

2012. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!