Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ausztriában dolgozó apukák...

Ausztriában dolgozó apukák gyermekeinek hogyan kell igényelni a családi pótlékot, Gyest kintről? Milyen igazolás kell az anya részéről?

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!
2012. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tehát apuka kint dolgozik Te meg otthon vagy?

akkor sehogy..

Ha te is kint élsz először el kellmenni a városházára ott bejelentkezni,utánna a az egészség pénztárhoz(krankenkasse) ott a férjednek kell elintézni hogy mivel őneki van biztositása ezáltall Nektek is legyen..a krankenkassa-tól meg elküldenek mindennhova..elmondják mit hogy merre..Nekünk például az idegenrendészetre is mennünk kellett egy papirt csináltatni..ami még pénzbe is került..nem emlékszem pontosan de asszem 50euro körül volt fejenként..

2012. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez elég bonyolult, nekünk is most van folyamatban. Nekünk egy magyar könyvelő intézi aki Ausztriában dolgozik, ill. a www.igr.hu, ahol tudsz segítséget kérni, attól függ hol laksz van minden nap ügyfélfogadás, ők adnak papírokat amiket ki kell tölteni.
2012. jún. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2. A sógornőm itthon van de kintről kapja mert ausztriában dolgozik a férje. Amúgy az érdekel ha én is kimegyek a férjem után a gyerekekkel.
2012. jún. 26. 21:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocs de nálunk alapból a Meldezettel-t kérték hogy elinduljon a folyamat..ezért nem gondoltam hogy otthonrol is igényelheted..

Viszont ha kint vagy annyira nem bonyolult..nagyon segitőkészek mindenhol és elmondják hovakell menni,milyen papirokra van szükség stb...

Ne ugy képzeld el mint az otthoni ügyintézést! Párodnak a munkahelyén is biztos adnak némi infot hogy hol induljon el!

2012. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a sogornödet?Amugy csak a szülés után 6 hónapig lehet igényelni a gyest.le ne maradj róla!!!!!!!!
2012. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó:a válasz nem hasznos de kösz az erőlködést.
2012. júl. 20. 13:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Még neked áll feljebb,nem te irtad a sogornödet?
2012. júl. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ne erőlködj :)
2012. júl. 22. 13:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én most intéztem el minent. A férjem Ausztriűába dolgozik, én itthon vagyok a 3 gyerekkel. Sopronban az IGR-ben tud egy jogász hölgy segíteni, ott kaptam meg én is az összes formanyomtatványt, amit németül kellett kitölteni. Adnak hozzá magyar nyelvű tükörfordítást. Először le kellett mondanom a helyileg illetékes OEP-nél a magyar gyesről és csp-ről. Aztán a többi kitöltött papírt, amihez rengeteg fénymásolatra éHa kérdésed van, írj nyugodtan.s igazolásra volt szükségem, tovább kell küldeni a Finanzamthot és kinderbedinuungsgeld-hez valamint a győri MÁK.hoz. Segítenek, ne izgulj, de nekem is 1 hónapomba került, még minden papír összejött és végre feladhadtam a postán.
2012. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!