Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért jött rá, hogy csak...

Miért jött rá, hogy csak darabosat és csak magától akar enni 13 hós kisfiam? Pépeset nem akarja enni.

Figyelt kérdés

Egy hete nem nagyon akar semmi olyat enni, amit nem ő tehet a szájába. Például csirkecombot egyedül eszegeti, és sültkrumplit csipeget, tojásos nokedlit a kezével eszi, zsömlét, kiflit csócsál. De hiába csinálok főzeléket, nem engedi kanállal etetni magát. Ezzel nem is lenne baj, csak alíg van még foga, felül és alul 2-2 darab. Így nem tud rágni, és könnyen félrenyel, nagyot nyel, ha meg ki akarom venni a szájából a nagyobb falatot, üvölt.

Normális ez? Meddig fog tartani?



2012. jún. 27. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
ne ess abba a hibába hogy pépesited az ennivalót a kisfiadnak mert megszokja hogy csak pépesset eszik és aztán majd a darabostól ökrödni fog örülj neki hogy akarja enni a darabos kaját kislányomnak 16 hónapos korára bujt ki az elsö fogacskája de szinte csak 1 2 hónapig pépesitettem neki és sohasem nyelt félre ja és ha sokájig nemadsz neki darabos kaját a kis gyomra késöbb nemfogja tudni megemészteni .
2012. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nem nagyon tudsz mit tenni mint ott állsz és figyeled amikor nagyobb falatot sikerül betenni a szájába. Esetleg ha falatokban teszed elé az ételt tányéron (nem te akarod etetni hanem ráhagyod ha nem eszik túl szépen akkor is max. takarítasz utána:))

Az én lányom 11 hónapos korától köszöni egyáltalán nem szereti a pépes ételt, olyannyira nem hogy mind a mai napig nem kedveli a "csak nyelem mint kacsa a nokedlit" típusú ételeket.

A spenót és sóska főzeléket pl. vagy a joghurtot, pudingot. Jó ha nincs más persze megeszi de 1000szer inkább választ olyat amit rágni kell. 2.5 éves.

Szóval én 11 hónapos kora óta így nem tudom etetni hogy akkor kanál és én etetem, hanem ő eszik eleinte kézzel lábbal aztán 16 hónapos kora óta kanállal és puhább végű villával is.

A főzelékből is a darabosat eszi és ette.

Főzz neki olyan főzeléket ami darabos és add oda a kanalat. Sok minden nem fog bejutni eleinte, de hagyd rá hagy egyen egyedül nem buták éhenhalni nem fognak:)

Egyébként lányomnak 12 hónaposan volt 4 foga és teljes 20 fogas fogsort csak 28 hónaposan értük el.

2012. jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. jún. 28. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!