Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő előtt kellett...

Keresztelő előtt kellett menni valami felkészítőre (eseteg több alkalommal) a szülőknek és a keresztszülőknek vagy csak megbeszéltétek a pappal, hogy mire mit kell majd mondani?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk semmi nem volt. Most vasárnap lesz a fiam keresztelője. Múlt hét végén bementünk beszélni az atyával, megnézte a leadott jelentkezési lapot, azt mondta minden rendben, nem kell semmi mást tenni (a keresztszülők nem is voltak ott). Egyébként szerintem templomtól és paptól függ ki mit kér (mármint milyen papírokat, megbeszélés, stb).
2009. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg vagytok keresztelve? Ti meg a kereszt szülők.
2009. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mi igen, meg a keresztanya is.
2009. júl. 8. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kellett menni a két leendő keresztszülőnek meg legalább az egyik szülőnek egy 3 alkalomból álló "keresztelőre való felkészítésre". 20 perc alatt elmondta a pap, mi hogy fog zajlani a keresztelőn, a többi időben Istenről meg a hozzá tartozó dolgokról hallhattunk előadást.
2009. júl. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk nem kellett semmit se fizetni,mert azt mondta dijmentes.Ha úgy érezzük,szivesen vesz minden adományt.

Azt,hogy mit kell mondani,akkor mondja el amikor odamentek megbeszélni.Mi se vittük a keresztszülőket,csak az adatokat kérte.

2009. júl. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
templom, és papja válogatja-ez a mai egyház!!!!
2009. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na, megtudtam. Egyszer el kell mennünk 20 percre, nekem és apának.

Köszönöm a válaszokat.

2009. júl. 9. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!