Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztszülőknek kértek fel...

Keresztszülőknek kértek fel minket. Mik a kötelezettségeink? Baráti párról van szó, nem rokonról, de a távolság elég nagy (kb 150 km).

Figyelt kérdés
Sértődést sem szeretnénk, de nem vagyunk tisztában, mi is a kersztszülő feladata, sajnos nincs előttünk példa, semmi kapcsolatunk nincsen a mi keresztszüleinkkel.
2009. ápr. 18. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

szerintem ezt így kerek perec megkérdezheted tőlük, hogy szerintük mi a feladata egy keresztszülőnek...

hisz látod a te keresztszüleid nem vették egy komolyan.

azonban ha valakit mi felkérünk, mi azt úgy gondolnánk, hogy azért néha nézzen rá a gyerekre, szeretgesse meg, karácsonykor pl azért gondoljon rá...

és legfőkébb úgy szoktam gondolni, ha ne adj Isten a szülőkkel valami történne, akkor keresztszülő az aki gondoskodása alá venné a gyermeket... de szerencsére ez ritka, illetve kérdés ki mennyire veszi komolyan a vallási részét, hisz akkor ez mindenképp vele jár szerintem.

Én nagyon szeretem a keresztszüleim, ők is nagyon messze laknak, de ünnepkor felhívnak, küldenek lapot, ha jönnek, hoznak apróságot, illetve mikor kicsi voltam töltöttem náluk nyarakat.


Remélem segítettem, de szerintem ezt velük is megbeszélheted nyugodtan. Mondd meg, hogy még nem voltál, és nem igen tudod tudsz-e az lenni, segítsen..

2009. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az en keresztszuleim,a szuleim es nagyszuleim utan kovetkeznek rogton a sorban!!!Unnpekkor ajandekok,es persze a kapcsolat apolasa,jo tanacsok,sok kellemesen eltoltott ido,kirandulasok stb!szamomra ezt jelenti keresztszulonek lenni!
2009. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igen, meg fogom velük beszélni.
2009. ápr. 18. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!