Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiatok mikor mondta ki az...

Kisfiatok mikor mondta ki az első "érthető" szót és mi volt az?

Figyelt kérdés
2012. jún. 29. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam sokáig nem beszélt.

Egy szót sem, nem volt se nem, se igen, se anya, semmi. Gondoltam, h tud beszélni, csak nincs közlendője:)))

Valahogy így is volt, másfél éves elmúlt, ült az etetőszékben, evett, egyszer csak rám nézett a nagy kék szemeivel, és teljesen komolyan, érthetően azt mondta, h "enni jó".

Kb lefordultam a székről :)))

2012. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
OFF:első,ez de édes!!! :) Jót mosolyogtam!
2012. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1 évesen. Rámutatott egy képre, és közölte, hogy baba. Még aznap, telefonon beszéltem anyukámmal, elég gyakran szoktunk. Amikor látta, hogy telefonálok, közölte, hogy mama.
2012. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13 hónaposan. Első szava az volt, hogy "anya", persze, elolvadtam!:)) Utána nagyon gyorsan tanult, hetente 3-4, majd 8-10 új szót mondott. Most 17 hónapos, gyakran összerak rövid mondatokat is, pl.: Anya álmos, Kutya ugat, Anyával csicsizni (amikor álmos). Kérsz még (amikor kér még valamilyen ételből). Nagy könnyebség, hogy jelzi, ha éhes, szomjas, aludni szeretne, vagy fáj valamije, sokkal könnyebb már így az élet!:))) Egyébként koraszülött volt, szóval nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan halad majd a beszédfejlődése, mert 28 hétre született, volt mit behoznia.:((( Viszont még nem akar járni, csak mászik szuper gyorsasággal...:)))
2012. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam 16,5 hónapos és az égvilágon semmit nem mond. Mutogat mindenre, hogy: ö ö, néha halandzsázik, meg "mintha" mondaná, hogy mama (anyukámnak), de semmi több.
2012. jún. 29. 16:29
 6/9 anonim ***** válasza:
7 hónaposan:apa azért mert hiányzott neki az apja akkor költöztünk el tőlle,azóta sem volt kiváncsi rá,nem érdemelte meg,hogy az legyen az első szava.
2012. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14 hónapos a fiam,kb 12 hónapos korában kezdett el szavakat mondani:baba,cica,kuku(kutyus) 1 hónapja mondja hogy mama,papa,és apa!anya azt még véletlenül sem...:)keresi az apukáját ahogy felkel mondom,hogy apa elment dolgozni majd jön erre ő:apa brüm,büm brüm:)Ö:) mert,hogy autóval megy ez tudja... ezen kívül hoz mindent ad nekem és mondja hogy teték:):) nagyon édesek ilyenkor...
2012. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Ne aggódj, Kérdező! Van, aki később kezd el beszélni, semmi baj! Azt látod, hogy sok mindent megért, amit mondasz neki, egyelőre az a lényeg! Az én kisfiam, ahogy írtam is, nem tud még járni! 17 hónapos. Ő a mozgásfejlődésben lassabb, a tiéd a beszédfejlődésben, majd behozzák mindketten! Egyébként a fiam is egyik-napról a másikra kezdett el szavakat mondani, szóval lehet, hogy most még gyűjtöget a fiad, aztán két hét múlva közli, hogy "szeretlek anya"!!! :))
2012. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Úgy legyen kedves utolsó. Egyébként valóban az első születésnapja előtt egy nappal indult el önállóan, azóta alig lehet utolérni.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2012. jún. 30. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!