Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyot ártok a babámnak, ha...

Nagyot ártok a babámnak, ha répa-krumplival folytatom a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Fél éves kisfiamnál 5 napja kezdtük a hozzátáplálást céklával. Elfogadja, de minimális mennyiséget eszik meg belőle, talán 20 grammot egész nap. Refluxos, így a gyümölcsot a gyermekorvos nem ajánlotta, illetve ami még bonyolítja a helyzetet, hogy kicsit vérszegény, így kellenek a sok vasat tartalmazó zöldségek. A céklát szerintem megunta, amikor ma ránézett elfordult. Tehát a kérdésem az, hogy nagy baj ha nem egyenként adom neki a répát és a krumplit, hanem megpróbálok valamilyen "finomat" mixelni?
2012. jún. 30. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan próbáld ki,kisfiam pl simán nem is ette meg a krumplit csak ha valamit adtam mellé.Nem fogsz ártani vele és tuti szeretni fogja :)
2012. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tényleg nem ajánlják, hogy 2 ízt egyszerre vezess be mert ha valamelyik gondot okoz akkor nem tudod melyik.

eközül egyik sem allergén, viszont a krumpli megfoghatja a pocakját. nem hiszem, hogy baj lenne ebből, viszont a későbbiekben azért figyelj oda, fontos a fokozatosság.


írod, hogy 20 grammot eszik egész nap. bocs, de ez olyan félreérthető, naponta csak 1x adj neki szilárad még, kóstoltatni pedig csak délelőtt szabad, naponta egyszer :)


ha úgy döntesz, hogy nem adod egyszerre akkor a krumplit úgy is elkészítheted, hogy anyatejjel, tápszerrel turmixolod, mind a krumplipüré, de hígabbra is csinálhatod vagy sűrűre, ahogy ízlik neki, így általában nagyon szokták szeretni a babák, szerintem jobban is mint a répásat, mert ez mégis megszokott íz :)

2012. jún. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan. Bár a krumpli kicsit lerontja a répát.:) Én inkább egyszer répát adnék magában (mert finom, édeskés), és másnap a krumplit hozzá, ha szeretnéd. Vagy sok répa, kevés krumpli.
2012. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nyugodtan
2012. júl. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A répa valamelyest ízlett,de már nem merem elkiabálni, 6 kiskanállal evett belőle. Holnapra viszont szerintem ezt sem kéri majd. No majd meglátom. KÖszi még egyszer!
2012. júl. 1. 13:30
 6/7 gabszem ***** válasza:
nyugodtan add neki, ráadásul most finom újrépák vannak, amik édesek.
2012. júl. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, az én lányom életében a legelső pépes kaja a krumpli-répa mix volt, húslevesből kiszedve.

Imádta!

2012. júl. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!