Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Szoktatók használni...

Anyukák! Szoktatók használni járókát vagy mindig szabadonb mászkál a babátok /8 hós/?

Figyelt kérdés

2012. júl. 1. 18:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kérdező Te nagyon félre értetted a válaszokat. Senki nem azt írta, hogy mindent megenged a gyereknek, hanem azt, hogy nem korlátozza a mozgásában. Azért ez hatalmas különbség. Sőt, így sokkal könnyebben megtanulja, hogy mi az amit szabad és mi az , amit nem.
2012. júl. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szabadon jöhetett, mehetett, nem volt járókánk.

A szobájában kis bútorok vannak, amin a játékai vannak, ha oda mászott le tudta öket venni, tudott játszani, lefoglalta magát míg főztem, vagy pedig jött a konyhába utánnam, és pakolta a konyhaszekrényben a fazékokat, és azokon dobolt!

Jött velem berakni a mosást, szeretett a ruhák közé beülni, bemászni a szennyes kosárba, mikor teregettem a fejére húzta a vizes bugyikat:)


Mindig mondtam neki mit szabad, mit nem!


Ha a járókában van, nem tanulja meg mit lehet, mit nem!


Konektorokat bedugruk, vagy elé toltuk a bútort.


Semmi olyan nem volt amit magára ránthat ha nem vagyok ott, nem tudott olyat elvenni, elérni, amivel kárt tehet magában.


Azért mert járókában van a gyereke, ugyan úgy akarhat majd sétálni az út közepén, vagy ugyan úgy érdekelheti a laptop, csak így később kezded el tanítani arra mit lehet mit nem, és ha akaratos, tovább fog tartani, mire megérti mit lehet, mit nem!


Mindentől nem lehet megóvni a gyereket, így alakul ki a félelem érzete, mert időben megtanulja mit lehet, mit nem, azért mert nem rakom be a járókába, kiságyba nem lett rossz gyerek, aki mindent tönkre tesz!

2012. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Persze ez így igaz, ahogy le irtátok. De amikor vendég van akkor is azzal van lekötve a család,hogy egyik ide rohan a másik oda. Egyetlen értelmes szót nem lehet beszélni. amikor alszik,akkor meg siri csendben kell lenni. Ez is jó módszere a nevelésnek.A bölcsikben sem csinálhatnak azt,amit akarnak. ott is vannak határok, amit be kell tartani és azt is megszokják.Szerintem nem árt már kicsi korban a határokat is úgyan úgy meghúzni, mint a szabadságot megadni.
2012. júl. 3. 14:06
 14/18 anonim ***** válasza:

A böcsiben sincsennek a picik járókába téve!

Nálunk van egy csoport, ahol 8-15 hónaposan vannak, egész nap szabadon vannak, csak aludni rakják őket kiságyba.

A bölcsiben nagyon kevés szabály van, üljön az asztalnál ha étkezés van!

Ott is minden úgy van kialakítva, hogy semmi kárt nem tehet magában a gyerek!

Úgy tanulja meg a gyerek hogy mit szabad, mit nem, ha szabadon van, és ha valamit nem lehet, oda megyek, elmondom neki mit szabad mit nem, és ha olyan amit nem szabad, elviszem onnét, hogy Juj Jujjj, nem szabad a Kanapén felállni mert leesel, vagy nem szabad a lépcsőnél lévő korlátot kinyitni mert leesel ....


Ha berakom a járókába ezeket nem tanulja meg!


Nagyon sokaknak pici lakásuk van, el sem fér a járóka, a kiságyba teszik a gyereket ha hirtelen olyan van hogy eltörtem egy poharat, és fel kell takarítanom!

A házi minkát akkor ős lehet végezni ha alszik, úgy kell szoktatni hogy ne csak síri csendben tudjon elaludni, mert akkor a bölcsiben semmrudnmajd aludni, ahol még 10-15 gyerek van rajta kívül egy helyiségben!

Ha meg megyünk vendégségben ott sincs járóka ahová be tudnám tenni, jön megy, én beszélgetek barátnőmmel, a gyereket közben figyelem, és ha látom hogy pl. Az éjjeli lámpát akarja kapcsolgatni, amit eltörhet, megrázhatjanaz áram, akkor szólok neki hogy Jujjj nem szabad, vagy eljön onnét, vagy elhizom, és adok neki olyat a kezeébe amivel játszhat.


Járóka nélkül is megtanulja a gyerek mit szabad mit nem, szerintem hamarabb, mintha el lenne zárva mondentől!

2012. júl. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Azért az utolsóval nem értek egyet. Válaszoltam már a 2 éves kislányom, de még mindig berakom a járókába.


A kérdező - és én sem - egész napra teszi be a kicsit, hanem amikor olyat csinál, hogy nem tud rá figyelni, pl. főz. Amikor nincs benn, természetesen szabadon van és szólok, ha valamit nem szabad. Így bár szoktam járókába rakni, mégis nagyon jól tudja, hogy mit szabad és mit nem, mégha nem mászkál egész nap szabadon fel-alá a lakásban.

Egyébként meg, miközbe főzöl vágod össze a húst, hogy tudsz figyelni, hogy az éppen mászó babád mit csinál? Nem kötözködésből kérdezem.

2012. júl. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én pl amikor főzök, vagy felmosok és egyéb dolgok, akkor beteszem szépen a szobájába és eljátszik szépen. Nem kell rá figyelni minden mp-ben, mert nincs olyan dolog amivel kárt okozhatna akár magában, akár a bútorokban. Hidd el, meg lehet oldani az életet járóka nélkül is :)
2012. júl. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az biztos, nem vitatom:-) De Te sem azt írod, hogy a kicsi ott kúszik-mászik körülötted, hanem hogy olyan helyre rakod, ahol biztonságba érzed. Nálunk fenn vannak a szobák az emeleten, nem hagynám ott egyedül. De az erős túlzás, hogy később tanul meg sok mindent, mert napi 1-2 órát járókába van.
2012. júl. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Csak azért nincs ilyenkor (nagyon ritkán főzök olyat ami ezt igényli) körülöttem, mert van egy kutyánk, és nem szeretem, ha belemászik a táljába, vagy a tápjába. De amúgy az esetek 99%-ában úgy végzem a dolgomat, hogy ott van velem, csak éppen egy olyan dologgal foglalkozik, ami nagyon leköti.
2012. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!