Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira bűntudatom van. Ti...

Annyira bűntudatom van. Ti ilyenkor mit csináltok?

Figyelt kérdés

Amikor a lányom alszik, vagy el van magában és nem igényli a társaságomat akkor itt ülök a gép előtt. Nekem ilyenkor annyira bűntudatom van, hogy én netezek ő meg egyedül játszik. Néha olyan érzésem van, hogy egész nap a gép előtt ülök. A lakás tiszta, rend van. Ti mit szoktatok csinálni ha a babátok alszik, vagy el van magában?Amikor a lányom alszik, vagy el van magában és nem igényli a társaságomat akkor itt ülök a gép előtt. Nekem ilyenkor annyira bűntudatom van, hogy én netezek ő meg egyedül játszik. Néha olyan érzésem van, hogy egész nap a gép előtt ülök. A lakás tiszta, rend van. Ti mit szoktatok csinálni ha a babátok alszik, vagy el van magában?


Most is épp elvan. Tornázik:)


2012. júl. 2. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Nekem csak akkor van lelkifurkám, ha csak az időt húzom a gép előtt, mert pl még nincs kedvem nekiállni mosogatni :).


Ha a bébinek szüksége van rád, úgyis jelzi! Én azért örülök annak, hogy nem akarnak állandóan a kezemben vagy az ölemben lenni.

2012. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen szerinted mi volt? A gyerek eljátszott magában, anyuka meg kötögetett, kosarat font, amikor épp nem főzött vagy takarított.

Anyukám pl. hímzett, mikor otthon volt velem...

Na most meg netezünk. Van különbség, de csak a technika fejlődése, és az érdeklődésünk változása miatt, amúgy ugyanaz a helyzet...

Gondolom van idő, hogy vele foglalkozol, gondolom törődsz vele. De ha jól elvan magában is (mint pl. lányom szintén, aki most épp bevonult a szobájába és rajzol), akkor örülj ennek a helyzetnek.

A mai világ ferde látásmódja az, hogy már mindentől bűntudatunk van...

De ne aggódj, én is ilyen vagyok, agyalok egy csomó mindenen, miközben lányom nagyon szépen fejlődik, okos és értelmes, sokat dumál, és nagyon szeret, és én is őt!

2012. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Ha játszik akkor mellette ulok. Játszunk, mesélek, mondokázunk, rajzolunk. Sosincs egyedul. Hamar megtanult beszélni, már pár szavas mondatokban beszél. Ha fozok, akkor jon és segít anyucinak. Kertbe orommel jon velem dolgozni, gyomlálni stb.


16 hos kislány anyukája

2012. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom ma 5 hónapos és én is szoktam ülni a gép előtt,mikor 'egyedül' akar lenni.Hidd el nem lesz baja,sőt egy kicsit jót is tesz neki,ha nem a nyakadon lóg.É néha ideveszem az ölembe,az asztalra rakok egy két játékot és el van mint a befőtt.a billentyűzetet pedig előszeretettel püfföli...:D
2012. júl. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok

elírtam, 18 hos a lányom, hogy repul az ido :)

2012. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem egy elhanyagolt gyerek a lányod :)


Én "futó kapcsolatban" vagyok a gépemmel, be van kapcsolva egész nap, ha van pár percem, ideülök. Van amikor csak alvásidőben nézek rá, de van amikor 20-30 percre is békén hagynak :) Ha szeretnének a kicsik valamit akkor idejönnek úgyis, ha pedig játszanak akkor isten ments beleavatkozni. Megsúgom annyira gépfüggő vagyok, hogy a nagyobbik úgy ment oviba, az összes mondókát ismerte :)

2012. júl. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy meg van duplázva a kifejtésem :D


Az én lányom is 5hónapos :)

2012. júl. 2. 15:44
 8/12 Kiki01 ***** válasza:
Ha jól esik, netezz csak nyugodtan. Egyébként én is kicsit rosszul érzem magam miatta, de nem a gyerek miatt, én csak akkor jövök fel ha alszik, hanem mert ezer hasznosabb dolgot is tehetnék, még a neten is. Mondjuk tornázhatnék, vagy tanulhatnék valamit, stb...
2012. júl. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az enyémek is eljátszanak,a ház is rendben. Én itt kapcsolok ki! Kicsit elszakadok a gondjainktól,ez nekem egy kis felüdülés!! pillanatnyi nyaralás,ha úgy tetszik. Mint egy robot élek,ugyan olyan minden nap. Apuka messze dolgozik,alig látjuk,két hetente. Reggel ugyan akkor kelünk,ugyan azt csináljuk,és bár 3 gyerek van,nem unatkozom,de mégis olyan uncsi az életem! Elmenni nincs lehetőségem sehova... így nem csoda,ha ez az én legnagyobb élményem a nap folyamán! Mellesleg az enyémek is úgy mentek oviba,hogy az általam ismert énekeket és mondókákat fújták-vagy is még csak 1 ment úgy ovoba,a második majd most szeptemberben kezdi az ovit,de Ő is úgy megy :-)

tudták/ják a főbb testrészeiket,elszámolt a nagyobb 10-ig,a középső 20-ig... Pedig egy időben magam is gépfüggő voltam,most csak a kikapcsolódás miatt ülök ide.


Üdv: 3 lányos,8+4hkm

2012. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:
23%
Tipp: ha néha úgy érzed, hogy hiányzik a társasága, kösd magadra kendőben, pl. amikor alszik vagy készülődik. Akkor együtt lesztek. ;)
2012. júl. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!